Book your transfer faster and easier on our new website!
EN HR DE IT FR SV RU PL

Book your transfer now

From: select from list choose transfer start
To: select from list choose transfer destination

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50

Wyspy

Krk

taxi transfer krk taxi transfer krk taxi transfer krk
Wyspa Krk znajduje się w zatoce Kvarner i jest największym wśród 1246 wysp na Morzu Adriatyckim. Jej wybrzeże jest wcięty, a więc o można zobaczyć ok. 20 małych wysepek, skały i liczne naturalne kamienistych plaż. Istnieje około 68 wiosek na wyspie, wśród których najbardziej znaczące z nich to Krk miasta i ośrodki jak Punat, Njivice, Baška, Dobrinj, Malinska, Vrbnik. Możesz również odwiedzić 2 jezior - Jezero i Ponikva, a nawet trzech rzek. Od 1980 roku miasto Krk jest połączony z lądem przez most zbudowany z inicjatywy prezydenta Jugosławii Tito.

Krk
Krk jest centrum administracyjnym wyspy i obejmuje 15 mniejszych miejscowościach. Jest to ulubione miejsce wielu turystów i ma znaczący oferty turystycznej. Do najważniejszych atrakcji kulturalnych Krk Courthouse z 1119 i zamku Frankopan zbudowany w 12 wieku. Historia miasta sięga 3 i 4 wieku pne, a później stał się rozliczenia Rzymian. Potwierdzeniem tego jest ściana miasto, które niegdyś otaczających miasto. Tutaj można znaleźć również ruiny rzymskich zasadach i części mozaiki, następnie kościoły i domy znanych rodów szlacheckich. Obecny kościół został raz w bazylice się w 5 wieku, ale został on odnowiony i modyfikacji na przestrzeni wieków.

Punat
Punat jest ośrodek turystyczny z historią sięgającą czasów prehistorycznych. Legenda mówi, że swoją nazwę zawdzięcza lat. słowo mostu - co oznacza, most.Została wymieniona w pismach jak Villa di Ponte w 14 wieku. Mieszkańcy zawsze wykwalifikowanych rybaków, ale pracowali w polu, a także i zbudowany statków w 19 wieku. Punat znana jest duża marina, ale także jako miejsce turystycznych, gdzie można zrobić wiele sportów takich jak mini-golf, nurkowanie, żeglarstwo, podwodne połowy. Punat ma bogatą historię, co jest potwierdzone przez liczne zabytki, wśród których najstarsze są ruiny kościoła świętego Piotra z 5 wieku, a następnie kościół św Jerolim i klasztor benedyktynów z 11. wieku.

Njivice
Njivice to mała wioska rybacka położona na wyspie Krk i turystycznym wielu turystów zagranicznych i lokalnych. To przeszłość, wspomniano po raz pierwszy w 15 wieku w dokumentach liczyć Ivan Frankopan, ale inne znaleziska archeologiczne potwierdzają swoje wcześniejsze istnienie. Dzisiaj jego mieszkańcy pracują głównie w dziedzinie lub w leśnictwie. Usługi turystyczne zaczął się rozwijać bardzo wcześnie, ponieważ hotel zbudowany jest na początku 1930. Oprócz doskonałe zakwaterowanie, ten uroczy mały wieś ​​ma dużo do zaoferowania - wspaniałe morze, piękne drzewa i przyjemny klimat.

Baška
Baška jest śliczną wioską na wyspie Krk, która liczy nawet 30 plaż. Najpiękniejsze z nich jest Vela Plaža usytuowany jest w centrum miejscowości Baška, w pobliżu restauracji, pizzerii i kawiarni. Vela Plaža ma prawie 2 km długości i jest idealny dla rodzin z małymi dziećmi oraz tych, którzy nie potrafią pływać. Szczególnie czyste morze oraz doskonałe zaplecze wygrał plaży nagrodę - błękitną flagą. Mianowicie, tutaj można wypożyczyć różnego rodzaju sprzęt do plaży i sportów wodnych. Miłośnicy historii znajdą tu wiele motywów do poszukiwań - Baška znany jest Bašćanska ploca - najstarszy napis napisany w głagolicy alfabetu na początku 11. wieku.

Dobrinj
Dobrinj jest centrum administracyjnym, który obejmuje dwudziestu mniejszych wiosek. Jego historia sięga do 12 wieku, kiedy to została wymieniona po raz pierwszy w napis nazwie Listina Slavnog Dragoslava. Najważniejszym kulturalnym miejscu tej pięknej okolicy jest kościół św Vid z 12 wieku i kościół Saint Stephen.

Malinska
Malinska znajduje się w zatoce na północnej części wyspy. Znana jest gęste lasy dębowe i w przeszłości był to port wywozu drewna. Ten piękny ośrodek turystyczny obfituje w bogatą roślinność i wspaniałe piaszczyste plaże i kamieniste. Droga wzdłuż wybrzeża nazywa się Droga do raju (cro. Rajski put) na jego naturalne piękno. Malinska ma znaczącą historię i został wymieniony po raz pierwszy na początku XIX 145-szy gdy klasztor i kościół Najświętszej Marii Panny zostały zbudowane. Jeśli wizyta w muzeum będzie można zobaczyć bogatą kolekcję etnograficzną zachowanych na przestrzeni wieków.

Vrbnik
Vrbnik jest mała wioska na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy Krk. Znajduje się 48 m nad poziomem morza i jest znany z doskonałej winorośli o nazwie Vrbnička žlahtina. Blisko Vrbnik można znaleźć urokliwej plaży znajduje się w zatoce Saint Mark.

powrót do góry

Rab

taxi transfer rab taxi transfer rab taxi transfer rab
Wyspa Rab należy do grupy Kvarner wyspy w północnej części Adriatyku. Jego klimat granicach Morza Śródziemnego i klimat kontynentalny, ze względu na ilość opadów. Ponieważ turystyka jest głównym źródłem dochodów większości społeczeństwa pracuje w usługach turystycznych i nie gorzelni rolniczych, takich jak na innych wyspach. Fakt ten jest też głównym powodem, że jego mieszkańcy nie pozostawiając na wyspie od 19 wieku, ale nawet mieszkańców zwiększyła się liczba. Istnieje wiele znaleziska archeologiczne, które potwierdzają, że wyspa była zamieszkana bardzo wcześnie - pozostałości greckiej osady na wzgórzu św Damjan i mury starożytnego miasta, które można zobaczyć w morzu w pobliżu wsi Perinčić. To miasto było zbudowane przez uchodźców, które uciekły inwazji Attila.

Jednym ze szczególnych miejsc jest także kościół i klasztor św Eufemia z XIII wieku, który posiada również jeden z najstarszych bibliotek. W kronice klasztoru wszystkie ważne informacje o wydarzeniach na wyspie Rab w ciągu ostatnich 7 wieków zostały spisane. Wyspa Rab jest stosunkowo mała część wsi - tam tylko 8 z nich: Banjol, Barbat, Kampor, Lopar, Mundanije, Palit, Rab i Supetarska Draga.

Rab
Miasto Rab jest centrum tej pięknej wyspy, które ze względu na jego szczególne piękno, często pod panowaniem Wenecjan i monarchii austriackiej. W dawnych czasach było wykluczyć, jak również przez Greków i Rzymian, który nazwał ich gminy - Arba. Przybyciem Chorwatów, wyspa zmienia nazwę na Rab i staje się częścią terytorium Chorwacji. Miasto Rab jest trochę miejskie centrum otoczone częściowo przez wysokie mury. Na głównym placu jest wykonany z białego kamienia i urządzone przez dwa piękne posągi Kalifront i Draga, postacie z legend o zakazanej miłości. Dzisiaj, Rab jest romantyczne miejsce, które łączy w sobie uroki małe domy kamienne, zapachy sosny i wspaniałe błękitne niebo.

Lopar
Lopar jest małym kurortem turystycznym, oddalonej o 110 km od miasta Rijeka. Nie możesz znaleźć pomnik umieścić na cześć Saint Martin urodził się w Lopar, rzeźbiarz i twórca Republiki San Marino. Kompleks hotelowy znajduje się w tej romantycznej wieś ​​została nazwana jego imieniem. Lopar jest 22 plaż, które są głównie żwirowe, a trzy z nich są piaszczyste. Najbardziej popularny ze wszystkich jest Rajska plaża o długości 1,5 km. Większość hoteli i kompleksów turystycznych znajduje się w jego pobliżu.

Banjol
Banjol to miejscowość na wyspie Rab, położony między miastem Rab i Brbat. Wieś rozciąga się w kierunku morza i wzgórz w pobliżu. Wieczorem trzech zatok stać się schronieniem dla wielu kutrów. Banjol również samochód-obóz z dobrze zorganizowane zajęcia sportowe. W Banjol można znaleźć wiele apartamenty, pokoje i luksusowe wille do wynajęcia, a restauracje i tawerny oferują doskonałe tradycyjne specjalności.

Barbat
Barbat mała wioska znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy Rab. Ze względu na swoje położenie geograficzne jest to ulubione miejsce wielu surferów i żeglarzy. Tu można odpocząć na pięknym żwirowe plaże, w zaciszu starych drzew sosnowych, czy niektóre sporty wodne zorganizowane w nowoczesny turystycznym.

powrót do góry

Cres

taxi transfer cres taxi transfer cres taxi transfer cres
Wyspa Cres jest drugim co do wielkości na Adriatyku i rozprzestrzenia się w kierunku północ-południe. Cres było dawno temu podłączony do wyspy Lošinj, ale kanału została wykopana i oddzieliła wysp. Cres ma kilka wiosek zamieszkałych wśród których Cres i Punta Kriza są najbardziej popularne. Ta wyspa jest naturalnym siedliskiem sępy płowe i miejsce, w którym słynny krasowe jezioro o nazwie Vransko powstała.

Cres
Ten romantyczny miasteczku znajduje się na północnej części wyspy i jest znana z gęstych lasów, wspaniałych plaż i krystalicznie czyste morze. Cres jest znany z burzliwej historii i prostokątne mury zbudowane w okresie panowania weneckiego. Miasto jest również nazywane "Małą Wenecją", gdyż nawet 3 bram miasta i pięć wież, które zostały zachowane do dziś. Cres jest także kilka małych kościołów z 12 wieku, które potwierdzają silne wpływy Kościoła katolickiego.

Punta Križa
Punta Kriza to mała wioska na wyspie Cres i połączona jest z lądem z linii promowych. Mimo, że mieszkańców nie ma zbyt wielu, to ośrodek turystyczny staje się ulubionym miejscem wielu gości. Goście z Punta Kriza znajdą tu wiele piaszczystych i kamienistych plaż, ukryte zatoki, gęste lasy sosnowe i Kempingi. Ci, którzy wolą nudyzm może pozostać w obozie nudystów Eldorado, dobrze zorganizowane i wyposażone we wszystkie udogodnienia.

powrót do góry

Lošinj

taxi transfer losinj taxi transfer losinj taxi transfer losinj

Nerežine
Nerezine to miasto i port na północno-wschodniej części wyspy Lošinj, podłączony do wyspy Krk i lądem z linii promowych. Nerezine liczy 400 mieszkańców z których większość pracy w polu lub łowić ryby. Ze względu na ładne położenie geograficzne jako naturalny port, turystyka stała się ważniejsza w ostatnich dziesięcioleciach. W lecie, wiele łodzi i jachtów odwiedzić jej brzegów. Nerezine znany jest piękne kamienne domy zbudowane przez bogatych marynarzy dla ich rodzin.

Veli Lošinj
Veli Lošinj to miejscowość na południowym wybrzeżu wyspy, znany słynnych kapitanów którzy zbudowali wspaniałe wille i ogrody. Wioska jest bogaty w roślinność i bardzo ładnie utrzymany, tak to czasami w porównaniu do ładny, duży park.

Mali Lošinj
Mali Lošinj jest największą wieś ​​na wyspie i to ulubione miejsce dla wędkarzy sportowych ze względu na ogromną ilość ryb w swoich wodach. Mali Lošinj jest znanym ośrodku turystycznym i ulubionym miejscem wielu zagranicznych i Chorwacji turystów ze względu na piękno przyrody, lasy gęste i delfiny, które regularnie odwiedzają swojego wybrzeża.

powrót do góry

Brač

taxi transfer brac taxi transfer brac taxi transfer brac

Brač to największa wyspa w środkowej Dalmacji. Jest to 40 km długości i około 12 km szerokości. Ze względu na wielkość około 395 km2 jest trzecim co do wielkości wyspę na Adriatyku. Jego najwyższym szczytem jest Vidova gora - również najwyższy spośród wszystkich wysp na Adriatyku (778m). Ma klimat śródziemnomorski - ciepłe i suche lato i krótkie i łagodne zimy. Pochodzenie nazwy nie jest to potwierdzone - zakłada się, że wynikają one z illyric brentos słowo - jelenie, ponieważ Grecy nazywali ją Elaphusa z elaphos - jelenia.

Supetar
Supetar jest największą miejscowością turystyczną na wyspie Brač, które ze względu na liczbę mieszkańców (ok. 3,500) otrzymał status miasta. Jego jest również ważnym portem, który sprawia, że ​​bardzo ciekawe turystycznych, jak również od odpływają promy prawie co godzinę od Splitu. Supetar jest również podłączony do innych wysp, a także, jak Hvar i Vis. Oferta turystyczna jest doskonała, jest wiele mieszkań i emerytur, ale także renomowanych hotelach. W lecie to doskonały program letnich i miejsc, aby przejść wieczorem.

Sutivan
Sutivan to mała miejscowość położona na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Brač. Swą nazwę zawdzięcza w Saint John, który po przetłumaczeniu jest równoznaczne z Sveti Ivan. Jest otoczony przez drzewa oliwne i winnice z plaż znajduje się w zatokach, gdzie pokój i spokój zapewnione. Jeśli lubisz spacery wzdłuż morza, można zwiedzić całe wybrzeże, a następnie odwiedzić jeden z wielu restauracji we wsi. Jeśli podoba Ci się będzie w godzinach wieczornych, Supetar jest tylko 13 km, aby spełnić Twoje oczekiwania. W pobliżu znajduje się również Park przyrody z ZOO i obozów rekreacyjnych z kręgle, koszykówka, siatkówka ...), gdzie można również zjeść kolację lub obiad lub po prostu wypić.

Pušišća
Pučišća położony jest na północnym wybrzeżu wyspy i jej zawdzięcza swoją nazwę od łacińskiego słowa puteus-a, a, o których mowa źródeł słonych, który został przekazany do koni i bydła. Pučišća słynie pracy kamieniarzy i duży kamieniołom zwany Veselje z którego kamienie zostały wyodrębnione. W przeszłości, pracy w kamieniołomie była głównym źródłem dochodów dla rdzennych mieszkańców. Są też piękne zatoki z krystalicznie czyste morze, dużo spokoju i ciszy, która zapewni Państwu relaksujący wypoczynek dla całej rodziny.

Postira
Postira to miejscowość rybacka położona na południowym wybrzeżu wyspy, pomiędzy Splitska i Pučišća. To ma swoją nazwę od łacińskiego słowa Pastura-pastwiska i zostało wspomniane w pismach po raz pierwszy już w 1347. Zamek Lazarić dominuje nad okolicą względu na jego wygląd renesansowy. Postira to idealne miejsce dla rodzin, tak w odniesieniu do jednego zakwaterowania mogą wybierać wśród apartamenty, pensjonaty i hotele. Mało plaże są wykonane z kamieni i skał, otoczone sosnowym lasem. Wśród najpiękniejszych zatok jest Lovrecina - z pięknej piaszczystej plaży i oraz oryginalne, w pobliżu pozostałości bazyliki od wczesnego okresu chrześcijańskiego.

Povlja
Povlja to wieś ​​letniskowa położona 10 km na wschód w kierunku Sumartin. To ma swoją nazwę, zgodnie z rzymską szlachcic Paulianus który miał osiedli tutaj. Kościół świętego Jana został zbudowany tu, gdzie kiedyś stał monumentalny bazylika zbudowana w 5 wieku naszej ery. W miarę upływu lat przez Povlja coraz bardziej turystyczna miejscowość. Plaże znajdują się w różnych dolinach więc niektóre są żwirowe, niektóre skaliste. Jest to idealne miejsce dla rodzin i dla wszystkich tych, którzy chcą się zrelaksować.

Splitska
Splitska znajduje się 7 km na wschód od Supetar, do Pučišća. Ma długą historię sięgającą XIII wieku, ponieważ był ważnym portem na wywóz kamienia, ale jej prawdziwy rozwój rozpoczął się dopiero w XVI wieku. Mieszkańcy Splitska wzrosła drzewa oliwne i winorośl i pracy w polu, ale obecnie turystyka odgrywa ważną rolę. Splitska to idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy chcą zrelaksować się na pięknych plaż i smak znakomitych potraw wyspie. Jeśli zdecydujesz się wyjść wieczorem, możesz odwiedzić Supetar lub udać się do Splitu, ponieważ nie jest zwykłym linia promowa.

Sumartin
Sumartin to port położony na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy Brač. Została założona przez mieszkańców Makarska w XVI wieku, którzy uciekli przed inwazją Turk. Swą nazwę zawdzięcza do średniowiecznego kościoła Saint Martin, który był częścią klasztoru franciszkanów. Podobnie wtedy, mieszkańca głównym zawodów jest budynek rybackich i statków. Latem liczne przejawy kultury mieć miejsce, i można cieszyć się doskonałą ofertę żywności, zwłaszcza ryb. Istnieje wiele plaże i ukryte zatoczki sosen.

Bol
Bol jest jednym z najbardziej ulubionych miejsc w środkowej Dalmacji. Istnieje wiele piaszczystych i kamienistych plaż, wśród których Zlatni rat jest najbardziej znanym jest jedną z najpiękniejszych plaż na Adriatyku i naturalnym zjawiskiem ze względu na kształt podobny do języka. Jeśli wolisz nudyzm, w zachodniej części wybrzeża można znaleźć plaże dla nudystów. Tutaj można uprawiać sporty wodne - wiatry są doskonałe do żeglowania i surfowania. Bol oferuje ponad 2500 miejsc noclegowych w kwaterach prywatnych, ale istnieje również wiele kompleksów hotelowych znajduje się na obszarze powyżej Zlatni rat. W okresie letnim, istnieje wiele przejawów i programów. Restauracje są liczne, jak również miejsc, aby przejść wieczorem. Bol ma bardzo ciekawą historię, sięgającą do antycznego okres, który potwierdził również wiele znalezisk archeologicznych i zabytków. Znajduje się on pod Vidova Górze - najwyższym wzniesieniu wśród wysp na Adriatyku w pobliżu portu lotniczego, który "Brač" jest położony.

Donji Humac
Donji Humac jest najstarszym i najmniejszej wiosce na wyspie Brač, w odległości zaledwie 2 km od Nerezisca. Jest to bardzo spokojne miejsce, idealne dla tych, którzy chcą odpocząć w pokoju, ale jeśli chcesz, ale na plażę lub wyjść wieczorem, nie ma Supetar, w odległości zaledwie kilku kilometrów (8 km). W pobliżu znajdą Państwo również tawern oferujących tradycyjne dania Brač Island. Jeden km jest Kopačina jaskini która znajduje się ponad milion lat i na pewno ciekawy dla wszystkich miłośników speleologii.

Milna
Milna jest położony na zachodnim wybrzeżu wyspy, 19 km Supetar formie. Założona w XVI wieku, jest jednym z najpiękniejszych miejsc na Adriatyku, jak również najlepszych naturalnych portów na wyspie. Głębokie zatoki, krystalicznie czyste morze i relaksujący rytm pozwoli Ci zapomnieć o stresach dnia codziennego.

Mirca
Mirca to mała wioska, położona między Supetar i Sutivan, na północnym wybrzeżu. Turyści przyjeżdżają tu często do odwiedzenia restauracji znajduje się tuż obok morza, które oferuje doskonałe kuchni dalmatyńskiej. Mirca to spokojna wieś, która oferuje Morza Śródziemnego rodzinie niezapomniane wakacje w idyllicznym otoczeniu.

powrót do góry

Hvar

taxi transfer hvar taxi transfer hvar taxi transfer hvar

Hvar to wyspa w środkowej Dalmacji ok. 68 km długości, więc jest uważany za najdłuższy wyspy na Adriatyku. Droga, która biegnie wzdłuż całej wyspy, od miasta Hvar do punktu najbardziej na wschód - Sucuraj wynosi 84 km. Jego klimat jest, ze względu na położenie geograficzne, bardzo łagodny zimą i suchym latem. Historia wyspy sięga początku IV wieku pne, kiedy Grecy z wyspy Paros założyli miasto na tej wyspie i nazwał ją Faros.

City of Hvar
Hvar jest miastem z bogatą historią, położone na słonecznej wyspie na Adriatyku. Jest idealnym miejscem na wypoczynek-dla przyjaciół, pary lub rodziny. Tutaj można uprawiać ulubiony sport a ci, którzy cenią sobie spokój i ciszę, znajdzie je w wielu konserwowany naturalnie, zatoczek. Kwatery prywatne, pensjonaty i hotele są liczne, jak również restauracje i oferują jedzenie. Hvar jest znany z doskonałej letniego programu i rozrywki i przyciąga co roku wielu turystów z całego świata. Miasto Hvar jest znany z licznych zabytków renesansowych i najstarszy teatr ludowy w Chorwacji.

Stari Grad
Jest to dobrze znany fakt, że Stari Grad jest najstarszym miastem w Chorwacji (384.BC), ustanowiony już podczas panowania Greków. Położony w głębokiej basenu morskiego, jest otoczony lasem, drzewami oliwnymi i winnicami. Miasto jest doskonałą bazą wypadową na długie spacery i wycieczki do pobliskich miejsc na wyspie. Wygodne kwatery prywatne, hotele, tawerny i restauracje oferują tradycyjne specjalności i doskonałe oryginalne winorośli i zapewnienia możliwości dla tych wszystkich, którzy szukają relaksu.

Jelsa
Jelsa znajduje się w zatoce w pobliżu mały Stari Grad. To był popularny już w średniowieczu, ponieważ wielu badaczy, naukowców, etnologów i archeologów wykorzystywane odwiedzić wyspę w celu zbadania jej rośliny, minerały i antyczne zabytki. Dziś turystyka jest najbardziej popularnym działalności i Jelsa znajdziesz kwatery prywatne, pensjonaty, restauracje, bary i dyskoteki.

Sućuraj
Sućuraj znajduje się na najbardziej wschodniej części wyspy Hvar i sięga 14 wieku. Obecnie można jeszcze zobaczyć pozostałości osady sięga czasów starożytnych. Jeśli zdecydujesz się na wizytę Sućuraj można znaleźć zakwaterowanie w jednym z wielu mieszkań lub domów prywatnych, odwiedź restauracji i spróbować doskonałych potraw z ryb i mięsa wraz z wino domowej roboty. Tutaj można uprawiać sporty wodne, pływać w wspaniałej piaszczystej wlotów, cieszyć się dobrym przejawy latem lub wybrać się na wycieczki do pobliskich wysp.

Vrboska
Vrboska to najmniejsza wieś ​​na całej wyspie, znajduje się w najgłębszej części zatoki. To była zamieszkana już w czasach starożytnych i stał się w czasie wioski rybackiej. Ma małe wyspy na środku zatoki zwanej Little Venice i jest połączony z lądem przez mało mostów. Znana jest piękne kamieniste i piaszczyste plaże, gęste lasy sosnowe i czyste błękitne morze. Apartamenty, rent rodzinnych i restauracje położone są w pobliżu morza. Z wycieczki Vrboska łodzi również mieć miejsce, zwłaszcza Zlatni Rat na wyspie Brač.

Basina
Piękne zatoki Basina znajduje się na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy Hvar, w pobliżu Jelsa i Stari Grad. Jest to bardzo mała wioska, gdzie ludzie głównie pracy w polu - rosną winogrona, lawendy i drzewa oliwne. Morze jest bardzo ładne i jasne i istnieje wiele lasów sosnowych, aby ukryć się przed palącym słońcem. Język ludzi również łowić ryby, tak aby goście mogą mieć doskonały wybór ryb i owoców morza.

Zavala
Zavala jest mała wioska rybacka położona zaledwie 7 km od Jelsa. Krystalicznie czyste morze, liczne kamieniste plaże i ukryte zatoczki oferują swoim gościom doskonałe ucieczka od codzienności. Calming zapachy rozmarynu i lawendy, sosny i wspaniałym widokiem na morze zrobić Zavala oazą spokoju.

powrót do góry

Šolta

taxi transfer solta taxi transfer solta taxi transfer solta
Šolta jest mała wysepka na środku Adriatyku, zaledwie 19 km długości, ale to było ważnym portem i przystanią dla łodzi względu na swoje położenie na skrzyżowaniu torach wodnych. Jej istnienie zostało zarejestrowane już w 4 wieku pne jako wyspa z 4 ważne porty i 24 zatok. Pod koniec 7. wieku, ludność starożytnych Salona zaczął zamieszkują wyspę od Awarów i Słowian najechał na miasto. W okresie średniowiecza był często atakowany przez Wenecjan i piraci z Omiš. Na wyspie znajduje się wiele zabytków, które sięgają czasów rzymskich - rzymski sarkofag, mozaiki i wczesnochrześcijańskich kościołów. Możesz odwiedzić Šolta codziennie przez prom lub katamaran, że codziennie odjeżdżają z Split, a czas podróży trwa od 30 minut do godziny.

Grohote
Grohote jest najstarszą i największą miejscowością na wyspie Šolta, położony w głębi lądu. Małe domy kamienne, winnice i oliwki znakiem towarowym Grohote, ale miejsce jest również znany z malarzy sztuki naiwnej - Eugen Buktenica, Dinko Sule, Marin Kalajzić. Grohote są również miejsca archeologiczne, ślady rzymskich budowli i mozaik. Istnieje również kościół z 7 wieku co jest bardzo ważne dla tubylców - kościół parafialny św Stephen zbudowany w 1924 roku.

Nečujam
Nečujam jest turystycznego kurortu znajduje się w największym zatoce Šolta i powstał poprzez budowę domów wakacyjnych i kompleksów turystycznych. Jest to główny ośrodek turystyczny na wyspie ze względu na doskonałe położenie geograficzne, zatokę pokojowego, schronisko dla jachtów oraz bogate zaplecze rekreacyjne dla dzieci i dorosłych. W Nečujam latem będzie z całą pewnością dobrze się bawić, szczególnie jeśli wizyta festyny ​​ludowe z grillowanych ryb i czerwonego wina, śpiewając stare pieśni dalmatyńskiej.

Stomorska
Stomorska to mała wioska turystyczna położona wzdłuż wybrzeża, w sanktuarium Matki Bożej Stomorija (NMP). Hotel znajduje się w pobliżu Nečujam i jest najczęściej odwiedzanym miejscem na wyspie ze względu na położenie na wzgórzach i jego liczne zatoki, znajduje się wiele barów i restauracji, w których nigdy nie brakuje rozrywki. Głównym kamienistej plaży znajduje się w centrum, ale jeśli chcesz spokoju, zawsze można znaleźć swoje miejsce na jednej z wielu klify nad morzem.

Rogač
Rogač jest głównym portem na wyspie, ale także miejscowość turystyczna. Jest podłączony do miasta Split regularnymi liniami promowymi, które przemieszczają się kilka razy dziennie, ale jest idealny do turystyki morskiej, a także od wielu prywatnych łodzi znajdują się tutaj w okresie letnim. Trudno jest określić czas powstania, ale w morzu są wyniki zabytkowymi ścianami i rustykalnej willi. W Rogač znajdziesz wiele płaskiej skały, aby wygrzewać się na słońcu, a jeśli chcesz samotności, miejsce dla Ciebie zawsze można znaleźć.

Maslinica
Maslinica to mała wioska na zachodnim wybrzeżu wyspy, powstała w 18 wieku, kiedy rodziny szlacheckiej zapytał z weneckiego księcia zezwoleń na budowę zamku z fortyfikacjami i wieżą w celu ochrony formie wyspa piratów od Omiš.Osadnictwa Maslinica rozpoczęte i kontynuowane następnie przez dziesięciolecia, podczas gdy stary zamek jest dziś słynna restauracja Conte Alberti. Maslinica utrzymała swoją tradycję i pierwotna postać tak mało kamiennych domów, drzew oliwnych i sosnowych lasów nadal sprawiają, że główne cechy a plaże, choć liczne, nie oferują żadnych dodatkowych urządzeń. Maslinica jest podłączony do miasta Split głównie na Rogač i Stomorska, ponieważ nie ma bezpośredniego połączenia promowe. Mimo to, tutaj można znaleźć ryby restauracja, tawerna oraz supermarket, więc jeśli aspirują do ciszy i spokoju; Maslinica jest doskonałym wyborem dla Ciebie.

powrót do góry

Palagruža

taxi transfer palagruza taxi transfer palagruza taxi transfer palagruza

Palagruža jest nazwa, która oznacza Big Palagruža - wyspa 1400 m długości i grupa małych wysepek, które go otaczają. Wyspy wyglądać jak długo klifu jałowe pobity przez wiatry przez cały rok. Jesienią cała wyspa staje objęte wielobarwne kwiaty, które kwitną już z pierwszej kropli deszczu. Palagruža nie ma społeczeństwa, tylko latarników z największych latarni morskiej na Morzu Adriatyckim, wybudowany w 1875 roku. Nadal istnieją znaleziska archeologiczne, które potwierdzają, że kiedyś było zamieszkane. Archeolodzy również znaleźć liczne przedmioty wykonane z ceramiki, biżuterii i pieniędzy to, że ludzie stąd wyjechać w celu otrzymania błogosławieństwa dla ich wycieczki i żeglarstwo.

powrót do góry

Drvenik Mali

taxi transfer vis taxi transfer vis taxi transfer vis

Drvenik Mali jest mała wyspa na Riwierze Trogiru, która liczy od 50 do 60 mieszkańców. Rolnictwo, uprawa oliwek i rybołówstwo było zawsze głównym zawodów z rdzennych mieszkańców. Wybrzeże jest raczej wcięte więc istnieje wiele uroczych zatoczek, gdzie mniejsze jachty mogą kotwicy, ale najpiękniejszy jest zdecydowanie Cove Rina - ze wspaniałą plażą. Drvenik Mali jest połączony z lądem poprzez regularne promy odpływają z Trogir.

powrót do góry

Vis

taxi transfer vis taxi transfer vis taxi transfer vis

Vis
Vis rozpoczął budowę swojej historii już z początku nowego tysiąclecia, kiedy Grecy zamieszkiwali wyspę i postawili sobie ważne kolonii o nazwie Issa. Miasto Vis usytuowany jest we wspaniałej zatoce osłonięta od wiatrów i ataki postaci morza, podczas gdy na horyzoncie są piękne wysepki, gdzie rdzenni mieszkańcy nadal rosną winnice. Po utworzeniu na wyspie, Grecy nadal kolonizację pobliskich obszarów, wśród których miasta Trogir jest najbardziej istotne. Dowody tego dokonać wielu obiektów, takich jak wazony, garnki, a rzeźby i ceramiki. Vis jest także miejscem unikalnym cmentarzu greckie w Dalmacji, z którego można wnioskować o rozmiarze i proporcjach greckiej grobów oraz nagrobków hellenistycznych.

Podczas Cesarstwa Rzymskiego, Rzymianie zamieszkują obszar i z tego okresu istnieją dobrze zachowane pozostałości antyczne termy - przestrzeni publicznej kąpieli i pozostałości antycznego teatru, na miejscu którego klasztor franciszkanów został zbudowany. Oprócz historii, Vis jest piękne małe miasta z białego kamienia, z pięknym szlaku, który rozciąga się wzdłuż całego wybrzeża. W okresie letnim, będzie z pewnością nie brakuje dobrej muzyki, koncerty muzyki klasycznej i rocka i śpiew a capella. Kiedy potrzebny do uprawiania sportów, nurkowanie jest jednym z najbardziej ulubionych i Vis istnieje więcej niż kilka klubów nurkowych, które chętnie oferują urządzenia lub doprowadzić cię do poszukiwań morskich w łóżku, gdzie można zobaczyć nawet sześć łodzi, który zatonął w różnych okresach, niektóre sięgają czasów rzymskich.

Komiža
Komiža jest trochę wsi rybackiej, w odległości 10 km od miasta Vis. Uroczystości ludowych występują tu każdego lata i swój dawny urok sprawiają, że a capella śpiewaków i domowej roboty wina. Miejsce ma długą tradycję połowów tutaj można również odwiedzić muzeum piscatorial położony w obrębie murów renesans wieża wybudowana w 16.th. W przedniej części zatoki Komiža istnieje wiele małych wysepek, gdzie tubylcy rosną winogrona, a następnie Biševo z Blue Cave i wyspy Svetac - raz siedlisko mniszki śródziemnomorskiej.

powrót do góry

Korčula

taxi transfer korcula taxi transfer korcula taxi transfer korcula

Wyspa Korčula położony jest w centralnej Dalmacji, w ​​przeszłości był ważnym miejscu znaleziska archeologiczne i centrum greckiej osady. Szkodnik rozprzestrzenia się ponad 270 km2 i jest szóstym pod względem wielkości wyspa pomiędzy wyspami w Adriatyku. Jego północne wybrzeże jest raczej niska i łatwo dostępne dla łodzi, podczas gdy na południowym wybrzeżu jest bardzo wcięte i strome, z licznymi zatokami i wysepkami. Grecy zamieszkują na wyspach już w VI wieku i nazwali ją Korkyra Melaina co oznaczało - czarny las. Wyspa była kiedyś pokryta gęstym i dziewiczy las, z których część niestety spalony w czasie lata. Korčula jest ful z ważnych archeologicznych, wśród których najważniejsze są Vela špilja i wysepki Badija pobliżu Vela Luka, gdzie noże z okresu neolitu znaleziono. Istnieje wiele atrakcyjnych miejsc na wyspie, szczególnie tych, które zawierają naturalne piękno, spokojną atmosferę, niezwykle czyste morze i dobry połów ryb. Turystyka miało swój początek we wczesnych 1904.when pierwsza publiczna plaża powstała w mieście Korčula, podczas pierwszej publikacji w językach obcych nastąpił w 1914 roku.

Račišće
Račišće to miejscowość i zatoka na północnym wybrzeżu wyspy, zaledwie 12 km od miasta Korčula. Został założony w 17 wieku przez ludność z Hercegowiny i Makarskiej, którzy uciekli przed inwazją Turków. Marynarze również zadzwonić Račišće portu bezpieczeństwa, ponieważ było to doskonałe miejsce na odpoczynek od wiatrów północnych i wschodnich. W pobliżu wsi znajduje się piękny kamienistych zatoce o nazwie Vaja, wykonane z kamieni przywiezionych z kamieniołomów w pobliżu.

Korčula
Wspaniałego miasta Korčula leży na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy. Jego centrum znajduje się na małym półwyspie znany murów starego miasta i licznych średniowiecznych budynków, podczas gdy inne części miasta znajdują się poza mury. Nie ma zbyt wielu informacji o życiu w Korčula do 14 wieku, kiedy kamieniarzy z Dubrownika odwiedził ten region w poszukiwaniu dobrej jakości kamienia dla Republiki Ragusa. Mieszkańcy Korčula zaczął uczyć się tej sztuki od Dubrownika kamieniarzy i stopniowo zmieniała aspekcie Korčula. Zbudowali wspaniałe domy, pałace i wiele innych budynków. Można podziwiać wspaniały widok, który rozprzestrzenia się od murów miasta, do długich spacerów i odkrywania uroków całego obszaru, stare uliczki i sklepach lub jednej z licznych restauracji.

Lumbarda
Lumbarda jest centrum turystycznym znajduje się na południowo-wschodniej części wyspy Korčula, w południowej Dalmacji, zaledwie 7 km od miasta Korčula. Lumbarda to malownicze miasteczko z urozmaiconej linii brzegowej i liczne wysepki i piaszczyste plaże. Znane jest także słynny winorośli o nazwie GRK, pięknej przyrody i zabytków takich jak zamki, rusticae villae, pozostałości archeologiczne, parki i stoki, winnice objęte i oliwki. Lumbarda została wymieniona w pismach już w IV wieku w dokumencie zwanym Psephismo di Lumbarda, która traktowała przedmiotem podziału nieruchomości.

Zavalatica
Zavalatica to miejscowość turystyczna na północnym wybrzeżu wyspy Korčula, w naturalny 30 zatoce km od miasta Korčula. Jest to mała i spokojna wieś​​, idealny na rodzinne wakacje. Wyspa Lastovo jest bardzo blisko Zavlatica więc można również odwiedzić Lastovo i wysepek w archipelagu.Region słynie z uprawy winorośli i słynnego Pošip winorośli.

Brna
Brna to zatoka i wioska na północnym wybrzeżu, w pobliżu Smokvica i 20 km od Vela Luka. Regionu słynie z uprawy winogron winorośli i ceniona winorośli jak Rukatac i Pošip. Początkowo służył jako port dla winorośli eksport w 19 wieku, podczas gdy dziś jest więcej miejsca turystyczne.

Prižba
Prižba to wieś, która rozciąga się na 4 km wzdłuż morza, na południowym wybrzeżu. Istnieją liczne plaże z kamienia i żwiru, ale także dwa półwyspy jak Ratak i Priscapac z kompleksu turystycznego i kamienistej plaży. Prižba jest piękny i spokojnej wsi, idealny dla wszystkich tych, którzy wolą słuchania dźwięku fal wieczorem i świerszcze z pierwszym porannym słońcu. W pobliżu można zobaczyć winnic, zwiedzanie miejsca przez spacer i tam są również dwa supermarkety i restauracja.

Gršćica
Gršćica jest trochę miejsca położonego na południowym wybrzeżu, około 14 km od Vela Luka i 7 km od Blato. Jej można zobaczyć piękne zatoczki z domów rodzinnych, kempingi i plaże, gdzie można wynająć łódź i odwiedzić wysepek w basenie. W pobliżu znajdują się także pozostałości rzymskich osiedli. W Gršćica jest tylko restauracji, w ​​sklepie jest 2 km od hotelu, w Prižba.

Vela Luka
Vela Luka jest największą miejscowością na wyspie Korčula, znajduje się w zatoce głęboko i zabezpieczone na zachodnim wybrzeżu wyspy. Jest to ośrodek z Morza Śródziemnego wiele prywatnych domów, hoteli kilka i wiele innych udogodnień, w szczególności dla miłośników sportów wodnych. Od Vela Luka można również wybrać się na wycieczkę łodzią i zwiedzić dwie wysepki Ošjak i Gubeša. Ošjak jest symbolem Vela Luka, o których mówi także kilka piosenek Dalmacji. W pobliżu znajduje się również ważnym archeologicznych oraz starego zamku, gdzie zbiór noże z okresu neolitu są przechowywane. Vela Luka jest znany z działalności kulturalnej, w szczególności do muzyki i śpiewu Capella starych pieśni dalmatyńskiej.

Blato
Blato jest miasto, które liczy 4000 mieszkańców i jest położone na wzgórzach, które otaczają centrum. Na wejściu znajdują się piękne aleja lipowa. W centrum znajduje się wiele kościołów i kaplic, wśród których jednym z św Kuzma i Damjan jest najstarszym (w. VI.th). Kościół parafialny jest znany wspaniały ołtarz z obrazem znanego weneckiego malarza Girolamo de Santo. Blato utrzymuje starą tradycję ogrodzenia, ale także folkloru i śpiewu.

Prigradica
Prigradica to wioska rybacka, w otoczeniu starych winnic i drzew oliwnych na północno-zachodnim wybrzeżu miasta Korčula. Jest to jedna z najstarszych miejscowości na wyspie, i początkowo portu dla wywozu wina i oliwy. W Prigradica istnieje wiele starych kamiennych domów, które zachowały autentyczny wygląd tej małej miejscowości. Obecnie Prigradica jest idealnym miejscem turystycznych na spokojne wakacje. Istnieje kamienia i żwirowe plaże, tawerny i bary, boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Prigradica jest idealną bazą wypadową dla turystów pieszych i rowerowych.

Žrnovska Banja
Zrnovska Banja jest urokliwej miejscowości turystycznych w północno-wschodniej zatoce wyspy. Znajduje się zaledwie 4 km od miasta Korčula i 2 km od Žrnovo. Jest to ulubione miejsce windsurferów ze względu na idealny wiatr do uprawiania sportów wodnych. Jest to również idealne miejsce dla wszystkich, którzy pragną zatrzymać się w miejsce spokojne i relaksujące, interesują się sportem, ale także kultury i historii, które nie brak na Korčuli. Tutaj można również wynająć łódź lub rower i się na wycieczkę po wyspie. Plaże są żwirowe, ale w pobliżu można również odwiedzić piękne malownicze zatoczki w naturalnie zachowane środowisko jak Orlanduša, Medvidnjak, Vrbovica.

powrót do góry

Lastovo

taxi transfer lastovo taxi transfer lastovo taxi transfer lastovo

Wyspa Lastovo należy do grupy południowych wysp. Jest to około 10 km wzdłuż, 5,8 km szerokości i łącznej wielkości 56,2 m2. Lastovo otaczają wysepki 46 w archipelagu, które mogą być odwiedzane przez łodzie. Jak już wspomniano w pismach już w VI wieku naszej ery i zawdzięcza swoją nazwę do Rzymian, który nazwał ją Augusta wyspie lub na wyspie Cezara. W ciągu wieków nazwa została przepisywana inaczej więc było Augusta, Lagusta lub Lagosta, ale wraz z przybyciem Słowian uzyskał przyrostek-ovo i stało się - Lastovo.

Odkrycia archeologiczne w jaskini o nazwie Racja špilja potwierdzenia obecności ludzi na wyspie już w epoce kamiennej, około 8500 roku pne. Wyspa Lastovo został ogłoszony Park natury w dniu 29. Września 2006 roku. Rzymianie nazywali ją wyspie Cezara, ponieważ znajdowały się liczne pola, lasy, archipelag, ukryte zatoczki i dużą różnorodnością ryb. Wyspa Lastovo jest bardzo atrakcyjna dla żeglarzy i nurków. Jest to idealne miejsce dla miłośników przyrody, długie spacery, trekking, i rowerowej.Wakacje na Lastovo jest doskonałym wyborem dla tych, którzy wolą spokojną atmosferę, nienaruszoną przyrodą i czystym morzem. Podczas federacji Jugosławii, dostęp do wyspy był zabroniony do cudzoziemców, a tym samym, działalność turystyczna zaczęła dopiero w 1990. Mieszkańców łowić ryby, uprawiać winogron winorośli i drzew oliwnych, ale w lecie, w poświęceniu się działalności turystycznej.

Specjalne Lastovo jest homara, które można zamówić w każdej restauracji lub tawernie wzdłuż wyspy, ale jest również doskonałym rozwiązaniem skorupiaków, małży i ryb. Latem wielu kulturalnych i muzycznych wydarzeń. Wyspa Lastovo ma dwie wspaniałe zatoki, wśród których Zaklopatica i Skrivena Luka (Hidden bay) są najpiękniejsze, a następnie Ubli, Pasadur, Lučica i Saint Michael. Wyspa jest dobrze podłączony do Splitu i wyspy Hvar i Korčula.

powrót do góry

Sušac

taxi transfer mljet taxi transfer mljet taxi transfer mljet

Wyspa Susac znajduje 25 km na zachód od wyspy Lastovo, i nie ma populacji niezależnie od ludzi, że utrzymanie latarni. Czasami rybacy wizytę na wyspie, a jeszcze częściej turystów w okresie letnim. Są one również głównymi gości tutaj, ponieważ wynajem mieszkania w latarni morskiej, który został zbudowany w 19 wieku podczas panowania dynastii austriackiej i węgierskiej. Dziś tego rodzaju zakwaterowania jest bardzo popularny wśród turystów i miłośników przyrody. Susac to wyspa na otwartym morzu, narażone na wiatr i uderza silny bory, gdy dostęp jest możliwy tylko od strony południowej, podczas dobrej pogody. W dno morskie wokół Susac jest wspaniały kanion bogate w roślinności morskiej, ale także miejsce ulubionych rybaków ze względu na dobry połów. Inną osobliwością Susac jest również Malo jezero - Little jeziora przez otaczające skały wysokie.

powrót do góry

Mljet

taxi transfer mljet taxi transfer mljet taxi transfer mljet

Przez wieki wyspy Mljet intryguje umysły historyków, poszukiwaczy przygód i duchownych. W okresie kolonizacji i rzymskich fortyfikacji bazyliki zbudowano, a także pałac w AD 1.century. Mljet jest znana ze swojego naturalnego piękna i fauny, ale również do gęstych lasów. Północna część wyspy został uznany za park narodowy już w 1960 roku. Wokół tej małej wyspie znajdują się liczne skały i wysepki otaczające, ale również jeziora ze słoną wodą, gęstych lasów, które liczą 5 typów drzew i pagórków wspaniały, z którego można mieć wspaniały widok na morze i całe otoczenie. Wyspa Mljet jest znane zjawisko słonych jezior, które były kiedyś słodkowodnych około 10 tysięcy lat temu. Jezioro Wielkie jest około 46 m głębokości i Mniejsze jeziora jest około 29 m głębokości.

Wyspa znana jest także piękne drzewa, które rozciągają wszystkich do wybrzeża, liczne ptaki śpiewające, mangusty i orły, ale w końcu dzikie płyty, jak również. Inną osobliwością Mljet to mała wysepka położona na środku Wielkiego Jeziora - Santa Maria, która była zamieszkana przez benedyktynów już w 12. wieku do 19 wieku, gdy Napoleon zamkniętym klasztorze. Region jest interesujący również dla malownicze suknie ludowej, zwłaszcza kobiet sukienka i buty, które były głównie w kolorze czerwonym, podczas gdy nie szaliki hafty typowe dla tego regionu.

powrót do góry

Pelješac

taxi transfer peljesac taxi transfer peljesac taxi transfer peljesac

Półwysep Pelješac położona jest w południowo Dalmacji i jest drugim pod względem wielkości półwysep w Chorwacji. To było zamieszkane już w okresie Rzymian, którzy zostali przyciągnięci przez jego żyznej ziemi, źródeł wody pitnej, wybrzeża wspaniały i bogaty połów ryb. Po Ilirów, klastrów kamień, który pozostał po ich zamieszkanych zostały wykorzystane do budowy fortyfikacji na okoliczne wzgórza. Rzymianie osiedlili się tu w 1 wieku naszej ery, i zbudowali osady i rozdawał ziemię mieszkańców.

W ten sposób ludzie zaczęli wypełniać tego obszaru, wzrost winorośli winogron i drzew oliwnych. Półwysep Pelješac znany jest również jako regionu były doskonałe gatunki wina uprawiane są - jak Dingač i Postup. Jest to również miejsce hodowli różnego rodzaju małży i ryb, zwłaszcza ostrygi i dorady. Republiki Dubrownik kupił półwysep w 14 wieku, a tym samym rozpoczął się okres prosperity na półwyspie. To nie ustawał nawet po upadku Republiki Dubrownika. Ze względu na długą tradycję w żegludze morskiej, istnieje kilka muzeów morskich na półwyspie, jak i domów prywatnych niektórych znanego żeglarza, które zostały przekształcone w muzea ze względu na długą tradycję w rodzinie. Do najważniejszych miejscowości na półwyspie jest Orebić, Ston, Trpanj i Viganj.

Orebić
Orebić jest ważnym ośrodkiem morskich, które wzięło swoją nazwę od rodziny kapitana Orebić. Jest to doskonałe miejsce na pobyt - wspaniała przyroda, morze bogate w różnego rodzaju ryby, więc jest bardzo możliwe, aby spotkać delfiny, jak również. Ze względu na swoje położenie geograficzne, jest jednym z najbardziej ulubionych stron surfingu także idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią żeglarstwo i nurkowanie.

Trpanj
Trpanj jest port w północnej części półwyspu, znana jako miejsce surfingu i innych sportów wodnych. Natura jest wspaniała, jak również żwirowe plaże, idealny na rodzinne wakacje.

Viganj
Viganj to wieś z kamienistą plażą i lasem sosnowym. Jeśli lubisz górskie, jest to doskonały punkt wyjścia do eksploracji pobliskiej wycieczka na Górze św. Ilija.

Ston
Ston znany solnisko i strona hodowli różnych małże. Jest to doskonałe miejsce do połowów tradycyjnych i pod wodą, ponieważ obszar ten jest bardzo bogate w ryby. Charakterystyczne cechy Ston wynosi 980 metrów ściany fortyfikacji i twierdza zwane Kaštil.

Inne mniejszych miejscowościach na półwyspie są Duba, Crkvice, Trstenik, Žuljana, Drače, Janjina, Kuna, Oskorušno, Gornja Vrućica, Potomje, Postup.

powrót do góry