Riviera Istrii i Kvarner, Pula, Poreč, Umag | Connecto Taxi Book your transfer faster and easier on our new website!
EN HR DE IT FR SV RU PL

Book your transfer now

From: select from list choose transfer start
To: select from list choose transfer destination

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50

Istria

Istria

taxi transfer istria taxi transfer istria taxi transfer istria
Istra jest największy półwysep nad Adriatykiem i ma powierzchnię 3.476 km2. Większość jej terytorium należy do Republiki Chorwacji, a niewielka część należy do Republiki Włoskiej.Wybrzeżu naprzeciwko zatoki Kopar i części zatoki Piran należą do Słowenii.Wybrzeże Istrii wraz z wyspą i jej wysp ma 539 m długości geograficznej. Zachodnim wybrzeżu jest bardziej wcięty i to jest około 327 m długości. Wschodnie wybrzeże wraz z wysepkami około 212 km długości i istnieje wiele zatoczek, głębokie zatoki i deltach rzek. Przed wybrzeży Rovinj i Poreč można zobaczyć wyspy Brijuni. Istria ma swoją nazwę po ilyryjskie Tribe Called Histri które zamieszkiwały na tym obszarze. Rzymianie podbili Istria dopiero po dwóch najazdów, o 177.bC W ciągu wieków, Istria był w kontakcie z trzech wielkich kultur europejskich: słowiańskich, Roman i niemieckim. Franków, Wenecjanie, Austriacy i Włosi, którzy zajęli regionie miało znaczący wpływ na obecną kulturę.

Istria jest pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego, tak lato jest suche i ciepłe a zimy są łagodne, ale klimat zmienia się stopniowo w kierunku lądu, która staje się bardziej kontynentalny, ze względu na zimne powietrze z góry i Alpy. Ze względu na swoje położenie geograficzne, Istria zawsze stanowiła most, który połączył środkowoeuropejski obszarze Morza Śródziemnego.

Pula

taxi transfer pula taxi transfer pula taxi transfer pula
Pula jest największym miastem na półwyspie Istria położone na południowo-zachodnim wybrzeżu półwyspu. Ma dobrze chronione portu i rozciąga się na 7 wzgórzach otaczających: Kaštel, Zaro, Arena, Św. Martin, Opatija, St Mihovil, Mondipola i Pra Grande. Historia miasta rozpoczyna się Imperium Rzymskiego. Potwierdzeniem tego jest rzymski amfiteatr. Pula ma swoją nazwę od łacińskiego Pietas Iulia. Ze względu na swoje geograficzne położenie Pula stała się ważnym miejscem turystycznym. Posiada doskonałą ofertę turystyczną - goście mogą cieszyć się klimatem śródziemnomorskim, dobrze zachowane natury, dziedzictwa kulturowego oraz bardzo dobre połączenia komunikacyjne. Możesz wybrać zakwaterowanie na dużą liczbę hoteli, apartamentów i pensjonatów. Na obrzeżach znajdują się również camping-stron i wypoczynkowych dla dzieci. Popularne kierunki w jego pobliżu są Duga Uvala, Grzina, Liznjan, Muntic, Pješčana uvala, Rakalj, Valbandon...

Medulin (Pula):
Medulin jest piękny region na południowym wybrzeżu półwyspu Istria. Zajmuje około 29, 35 km2 i liczy około 6.500 mieszkańców wsi położonych głównie wzdłuż wybrzeża. Wspaniałe plaże oferują dla gości zagranicznych i lokalnych we wszystkie udogodnienia dla przyjemnego wypoczynku. Inne urocze wioski w pobliżu znajdują się Banjole i Pomer.

Krnica (Pula):
Krnica jest uroczej wiosce w Istrii 300 mieszkańców tylko 20 km od Puli. Należy do comunity z Marcana i znajduje się około 195 m nad poziomem morza.Portu Krnica znajduje się na wybrzeżu, znacznie poniżej wsi. Jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy szukają spokojnej okolicy. Miejsca w pobliżu znajdują się Kavran, Peruški, Pavicini...

Marčana (Pula):
Marcana jest piękne miasteczko położone około 15 km od Puli. Kamienne domy, architektury wiejskiej i pozostałości z okresu antyczne i prehistorycznych to cechy, które zdobią tego wspaniałego miasta. Tutaj można cieszyć się naturą i wykonywać wiele sportów jak jazda konna, wspinaczka ... Morze jest bardzo blisko.

Štinjan (Pula):
Štinjan położony jest na południowo-zachodniej części Istrii, zaledwie 7 km od Puli, w pięknym Štinjan zatoki. Jest on wymieniony po raz pierwszy jako Astinianum w okresie rzymskim, kiedy została ona nieruchomości rolnej. Później wieś ​​została nazwana Astinian i Stiniano i pod rząd włoski - Stignano. Jest to spokojna wieś​​, idealny na rodzinne wakacje. Główna plaża znajduje się w pobliżu, ale miejsce ma również wiele zatoczek do poszukiwań.

Vinkuran (Pula):
Vinkuran to wieś na południowo-zachodniej części Istrii, tylko 4 formy Pula km. Jego mieszkańcy są w większości imigrantów. W Vinkuran znajdziesz pięknej plaży, ukryte przez sosny. Tutaj znajdziesz pokoju, spokoju i relaksu, czyste morze i piękne plaże, a pobliżu Pula oferuje inne liczne możliwości rozrywki. Dzisiaj większość mieszkańców posiada apartamenty dla turystów. Każdego lata przejaw nazwie Vinkuran ma miejsce - jest w nocy rozrywki, muzyki, dobrego jedzenia i przysmaków. Liczne wystawy, koncerty i karnawałowe odbywają się w Vinkuran, jak również.

Sveta Katarina (Pula):
Sveta Katarina (temat. Scoglio Santa Catarina) to wyspa położona w pobliżu wyspy Saint Andrija i Uljanik. Jest drugim pod względem wielkości w Pula Golf i dawno został kupiony przez austriacki arystokrata, którzy budowali swoje domy i ogrody wakacje tutaj. Podczas rządu jugosłowiańskiego zostało zajęte przez wojsko marynarka wojenna, która zbudowała kilka budynków w celach edukacyjnych i nurkowania. Dziś jest to bardzo romantyczne miejsce, które mogą być odwiedzane przez regularną linię łodzi od Rovinj i zajmuje tylko 5 minut, aby dojechać.

powrót do góry

Poreč

taxi transfer porec taxi transfer porec taxi transfer porec
Poreč był zamieszkany już w czasach antycznych w 2 wieku pne. Na niewielkim półwyspie rzymski castrum zbudowano. To był 400m długości i 200m szerokości i dziś stanowi obszar centrum miasta. Pierwszy przewodnik turystyczny został wydrukowany już w 1845 roku i zawierała opis i zdjęcia starego miasta. Szlachta formie Austrii i na Węgrzech bywał regularnie od 1866 roku. Najważniejszym zabytkiem kultury Poreč jest kompleks bazyliki Eufrasio jest datowany na 5 wieku i chronione przez UNESCO od 1997 roku. Obecnie Poreč jest popularnym miejscem turystycznym - znajduje się wiele hoteli, camping internetowych, marines...

Červar – Porat (Poreč):
Červar-Porat to miejscowość turystyczna z dużą przystań dla 450 jachtów. To jest tylko 3 km od postaci Poreč i znajdziesz tam wspaniała plaża długości 1,5 km, w otoczeniu lasów sosnowych i oliwki. Červar-Porat jest idealnym miejscem dla wszystkich tych, którzy wolą spokojne wakacje.

Funtana (Poreč):
Funtana położony jest 6 km na północ od Porec. Dawno temu, za panowania Rzymian, najważniejsze drogi w Istrii, przechodząc przez Fontana i okolicznych wsi jak Valkanela i Mulandrija. Dzisiaj, Funtana jest trochę ośrodek turystyczny.

Kaštelir (Poreč):
W kierunku północno-wschodnim, tylko 12 km od Porec i 244 m nad poziomem morza znajdziecie Kaštelir. Ma wspaniały widok na morze. Ze względu na piękny charakter, oprócz regularnych turystyka, ludzie zaczęli się organizować agrarnej turystyki, jak również. Ludzie, którzy cenią sobie spokój i ciszę znajdą wszystko, co w Kaštelir.

Tar (Poreč):
Tar położony jest 10 km od Poreč, w kierunku zachodniej Istrii. Jest to bardzo małej miejscowości turystycznych dumny z ryb oferty i pola uprawne (winnice, drzewa oliwne ...)

Višnjan (Poreč):
Višnjan znajduje się w głębi lądu, w zachodniej części półwyspu Istria, 13 km od Poreč. Piękny charakter przyciąga wielu ludzi, którzy cenią sobie spokój i agrarnej turystyki, która staje się coraz ważniejsze w czasie. Winorośli i żywności specjały z Višnjan są dobrze znane więc jest to okazja, nie możesz przegapić.

powrót do góry

Rovinj

taxi transfer rovinj taxi transfer rovinj taxi transfer rovinj
Rovinj (tal. Rovigno) to miasto na zachodnim wybrzeżu półwyspu Istria. Wraz z Poreč, stanowi najważniejsze centrum turystyki w Istrii i Adriatyku całości. Klimat i atmosfera Rovinj są Morza Śródziemnego więc goście mogą odwiedzać i korzystać z oferty turystycznej prawie cały rok. W Rovinj archipelagu znajduje się 22 wysp i wysepek, wśród których Saint Andrew i Saint Catherina należą do największych i najbardziej znanych. Miasta Rovinj jest znany z turystyki z doskonałą ofertę turystyczną, które zadowolą zagranicznych i rodzimych gości. Lokalizacje w pobliżu znajdują się: Bale, Rovinjsko selo ...

Kanfanar:
Kanfanar jest piękne miasto leżące w pobliżu Rovinj, na 280m nad poziomem morza. Zamieszkiwany jest przez 500 mieszkańców, którzy głównie pracy w polu, rosną winogrona winogron i drzew oliwnych. Jest to idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy lubią morze - to tylko 20 km. Inne urocze wioski w pobliżu są Krmed i Dvigrad.

powrót do góry

Vodnjan

taxi transfer vodnjan taxi transfer vodnjan taxi transfer vodnjan
Miasto Vodnjan położony jest na południowy-zachód, tylko 11 km Pula formie i na 135 m npm. To była zamieszkana w czasach średniowiecznych i utrzymuje wiele cech średniowiecznego wiejskiej okolicy. Jego populacja w większości prac w polu, uprawy drzew oliwnych i winogrona, które stanowią dziś główne źródło dochodu. Ludzie w Vodnjan zachowały roman-Istrii akcent i celnych.

Barbariga (Vodnjan):
Barbariga wsi znajduje się 15 km od Vodnjan, w kierunku północno-zachodnim. To ma swoją nazwę po weneckiego szlachcica Barbarigo których właścicielem nieruchomości w regionie. Dziś jest znanym ośrodkiem wypoczynkowym, który może pomieścić do 6000 osób. Znaleziska archeologiczne wskazują, że miejsce to było zamieszkane już w okresie antyków.Pozostałości rzymskiej willi z 1 wieku zostały znalezione na wybrzeże, a także te, które były częścią olejarnia, służące do przetwarzania oliwek.

powrót do góry

Rabac

taxi transfer rabac taxi transfer rabac taxi transfer rabac
Rabac jest małą wioską rybacka położona w pobliżu Labin. Jest również znanym ośrodku turystycznym, szczególnie atrakcyjny dla jego piękne zatoki i piękne plaże mało. Już dwa wieki temu był znany jako ośrodek wypoczynkowy.

Labin:
Labin to urokliwe miasteczko położone na wschodnim brzegu półwyspu Istria. Zabytkowe centrum miasta koncentruje się na niewielkim wzniesieniu, podczas gdy inne części miasta rozciąga się wokół niej i nazywa Podlabin. Labin był pod panowaniem Republiki Weneckiej z 1420 do 1797, a następnie podlega monarchii austriackiej do wojny 1-te świecie. Ciekawe historia pozostawiła jest cech. W przeszłości, Labin znany był również jako kopalni, ale dziś jego główne działania to te, które dotyczą turystyki.

Kršan (Labin):
Kršan znajduje się bardzo blisko Labin. To wiem na rolnictwo, zwłaszcza uprawa winorośli i ogrodnictwo. To jest trochę średniowieczne miasto, które reprezentuje i doskonałym miejscem na wypoczynek.

Plomin (Labin):
Plomin znajduje się bardzo blisko Labin. To jest trochę i zabytkowe wioski, jest ulubionym miejscem dla miłośników historii. Tutaj można znaleźć liczne pozostałości kultury antyczne, rzymskie i średniowieczne, jak kaplice, kościoły itp.

Barban:
Barban jest trochę średniowieczne miasteczko położone na południowo-wschodniej części Istrii, w stosunku Pula-Labin-Rijeka. W przeszłości był pod panowaniem Republiki Weneckiej, a następnie w 18 wieku, w ramach monarchii austriackiej. Wspaniałej przyrody obejmuje cały obszar Barban - kilka wsi i mniejszych witryn takich jak Hrboki, Sajini.

powrót do góry

Umag

taxi transfer umag taxi transfer umag taxi transfer umag
Umag położony jest 10 km postaci słoweńskiej granicy i jest geograficznie najbardziej zachodniej części miasta w Chorwacji i znanym ośrodku turystycznym. Plaże, morze i piękne natury są bardzo atrakcyjne dla turystów, które tłum obszarze w okresie letnim. Poza tym turystyka, rolnictwo jest również bardzo ważne ze względu na żyzną ziemię tak, oliwki i winogrona winorośl rośnie bardzo łatwo. Poza klasycznymi turystyki, turystyki wiejskiej jest również bardzo popularne. Od 1990 roku, Chorwacja tenis turniej Otwórz ma miejsce w przypadku wielu znanych osobistości zwiedzić miasto. W pobliżu lokalizacji są Savudrija, Zambratija...

powrót do góry

Brijuni

taxi transfer brijuni taxi transfer brijuni taxi transfer brijuni
Brijuni to nazwa grupy wysp i park narodowy położony w zachodniej części Istrii basenu. Składa się z 14 wysp i wysepek, które znajdują się w obszarze 36, 3 km2. Wszystkie historial wydarzenia nie wiemy, ale stwierdza się, że Brijuni były zamieszkane 3000 b. roku C. Istnieją także liczne znaleziska archeologiczne, które potwierdzają obecność licznych najeźdźców. Jest znany z turystyki, która oferuje różne udogodnienia, a wizyty na wyspy jest doświadczenie w swoim rodzaju (ZOO, parki, natura, plaże ...)

Fažana:
Fažana jest śliczną wioską rybacka położona tuż Brijuni wysp. Zrobiło to imię po łacinie Phasianae nazwę i ma 4000 mieszkańców. Turystyka nie jest tak naprawdę widoczne, ale wciąż, jak turystów do odwiedzenia tego uroczego miasteczka. Zalecamy, aby smak wina i oliwy z oliwek z regionu.

powrót do góry

Grožnjan

taxi transfer groznjan taxi transfer groznjan taxi transfer groznjan
Grožnjan położony jest w północno-wschodniej części półwyspu Istria, zaledwie 15 km od morza. Jej mieszkańcy są dumni ze swojej bogatej tradycji, dziedzictwa kulturowego i środowiska naturalnego piękna. Sympatyczni przyjemnością oferujemy Państwu domowej roboty wino, brandy, oliwy z oliwek lub Istrii prosciutto. Turystyka wiejska jest bardzo popularne, więc będziesz miał wszystkie udogodnienia na wakacje bardzo przyjemne.

powrót do góry

Motovun

taxi transfer motovun taxi transfer motovun taxi transfer motovun
Motovun to średniowieczne miasto położone na wzgórzu - około 277 m. Jego wygląd nie zmienił się znacząco od czasów średniowiecza. Od starego weneckiego miasta na samej górze znajduje się 1.052 kroków, które sprawiają, że najdłuższe schody w Istrii. Jest to bardzo malownicze miasto, które zachwyca wszystkich gości, którzy podczas spaceru wąskimi uliczkami i starych placów można odnieść wrażenie, dawnych czasów.

powrót do góry

Novigrad

taxi transfer novigrad taxi transfer novigrad taxi transfer novigrad
Novigrad to urocze miasteczko, które powstały na małej wyspie, który był połączony z lądem w 18 wieku. Historia Novigrad sięga już 599 podczas najazdów wielu ludzi nie zostawili ich wpływu. Piękny murów miejskich z zaokrąglonymi renesans wieże z 13 wieku dać miastu szczególności wygląd.

powrót do góry

Pazin

taxi transfer pazin taxi transfer pazin taxi transfer pazin
Pazin (ital. Pisino) to niewielkie miasteczko w środkowej Istrii. Wspomniano na początku 983 jako castrum Pisinum zgodnie z fort w Pazin. W okresie panowania austriackiego rządu (od 1822) Pazin stała się centrum administracyjnym. Po pierwszej wojnie światowej, Włochy rządził w regionie, a tym samym pozostawił wiele cech jego kultury, a zwłaszcza jego sposób życia. Inne miejsca w pobliżu znajdują się św. Petar u Sumi, Tinj, Žminj...

powrót do góry

Svetvinčenat

taxi transfer svetvincenat taxi transfer svetvincenat taxi transfer svetvincenat
Svetvinčenat to piękne średniowieczne miasto położone w centralnej Istrii, w otoczeniu lasów i winnic. To ma swoją nazwę od opiekuna Saint Vincent.Renesansowy zamek Grimiani jest całkowicie wykonane z kamienia i jest symbolem tego uroczego miasta. Tutaj, w okresie letnim liczne koncerty odbywają. Turystyka wiejska jest bardzo ważnym działalność w regionie, jak również w Svetivinčent. Goście chętnie odwiedzenia tego miasta i jego bogate dziedzictwo kulturowe. Inne pobliskie wioski Smoljanci i Stokovci.

powrót do góry