Park Narodowy Jezior Plitwickich, Korenica, Otočac, Gospić | Connecto Taxi Book your transfer faster and easier on our new website!
EN HR DE IT FR SV RU PL

Book your transfer now

From: select from list choose transfer start
To: select from list choose transfer destination

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50

Park Narodowy Plivice jezior

Plitvice

taxi transfer plitvice taxi transfer plitvice taxi transfer plitvice
Park Narodowy Plitvice położony jest w regionie Lika, od źródła rzeki Korana i montuje Mala Kapela i Pljesevica. Rozprzestrzenia się ponad 30 tysięcy hektarów objętych gęstych lasów, rzek, jezior, mostów małych i pieszych szlaków i jaskiń. Istnieje 16 kaskady jezior, które wynikają z wyższego do niższego te i związane są z większej jezioro - na które wycieczki z elektrycznym łodzie są regularnie organizowane Kozjak. Park Plitvice jest najbardziej znaczącym parkiem narodowym w Chorwacji ze względu na swoje wyjątkowe piękno, historię i środowisko naturalne. Jest to jedyny park narodowy w Chorwacji pod ochroną UNESCO, głównie zasługą naukowców, którzy udowodnili niezwykły wpływ flory na tym obszarze, szczególnie glony i mchy, które powodują szczególnej struktury skał i formy stoków wspaniałe krasowych. Plitvice są znane również jako miejscowość turystyczna - a liczba odwiedzających zwiększa się każdego roku. W tym roku na przykład, Plitvice były odwiedzane przez 500.000 osób już w sierpniu. W pobliżu można znaleźć zakwaterowanie w hotelach i apartamentach, jak również liczne restauracje, które służą krajowym i tradycyjne potrawy z regionu Lika. Odległość między jeziorami i Zagrzebia wynosi 140 km, podczas gdy ze Splitu to wierzchowce do 200 km.

powrót do góry

Historia

Plitvice były niedostępne od wieków, głównie ze względu na okoliczności historyczne i najazdów, które miały miejsce na terytorium Chorwacji, a ludzie często unikać danego obszaru to diabeł w ogrodzie. Poza tym, gdy ma się do historii, są również pewne historyczne cechy, które wskazują na istnienie osadnictwa rzymskiego Ilirowie Japodi nazwy. Później, w 7. wieku, Chorwatów zamieszkujących terytorium, lecz tylko w 18. wieku istnieją pewne wnioski, które wymieniają Plitvice przez obecną nazwę. Zrozumienie różnorodności przyrodniczej i piękno okolicy wzywał naukowców chorwacki głosić ją park narodowy już w 1949 roku.

powrót do góry

Jezior i rzek

taxi transfer plitvice taxi transfer plitvice taxi transfer plitvice
W regionie Lika są strumienie i rzeki i rzeki Korana, która płynie wzdłuż zbocza pobliskich gór w kierunku jeziora. Plitvice mieć 16 kaskady jezior podzielone w jeziorach Dolnych i Górnych oraz połączone są jeziora Kozjak. Goście, którzy chcą przestrzegać jezior bardziej mogły zaokrętować się na jednym z łodzią z napędem elektrycznym, który dryf wzdłuż. Stoki są szczególności ich geneza od wodorostów i mchu powoduje ich specyficzną strukturę krasowych. Seliški vrh jest najwyższym szczytem Plitvice - znajduje się na 1279 m powyżej morza, a najniższy jest Koranski najbardziej - na 367 m powyżej morza. Wśród strumieni i rzek płynących przez obszar najważniejsze jest to, Korana, a najbardziej interesujące są Crna Rijeka (Black River), która ma w swojej szafie czarny mech i (White River), która wybucha, biały piasek na wysokości 700 metrów.

powrót do góry

Flora i fauna

Oprócz wspaniałych stoków krasowych i jezior, które rozprzestrzeniają się na prawie 9 km, Park Narodowy Plitvice jest szczególny także dla jej endemicznych gatunków - gatunków występujących tylko na ich terytorium. Odnoszą się one do flory i fauny, z których niektóre należy szczególną uwagę: niedźwiedź - znakiem towarowym Plitvice, to wilk, białe i złote łania i rysia. Plitvice znane są również liczne gatunki motyli, wśród których znajduje się około 250 tych, które pojawiają się w nocy, a następnie około 5 gatunków ryb, szczególnie pstrągów od Plitvice są jej naturalnym środowisku już od wieków. Duża różnorodność roślin rosną także tutaj, podobnie jak Cypripedium calceolus, jeden z najpiękniejszych przykładów storczyków i roślin mięsożernych, które są zarejestrowane jako jeden z najbardziej delikatnych gatunków w tym obszarze.

powrót do góry

Jaskinie i kurhany

W Plitvice Parku Narodowego można znaleźć wiele jaskiń, taczki i doły, które zasadniczo nie są dostępne dla turystów od ich poszukiwania nie jest oficjalnie zorganizowana. Największa jaskinia Čudinka - jest 200 metrów głębokości. Szczególną struktury krasowe nie zezwala na tworzenie trudniej klify, które sprawi, że bezpieczne badanie możliwe. Większość jaskiń pod wodą tak można przeszukiwać tylko wtedy, gdy basen i z własnym sprzętem, a niektóre są uważane za archeologicznych i muszą być chronione.

powrót do góry

Działania

Odcinek Plitvice na 30.000 ha i zalecamy, aby wyróżnić co najmniej jeden dzień, aby mieć wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie jej naturalne piękno, ukryte ścieżki, żagiel nad jeziorem w elektrycznym łodzi lub spotkać się z egzotycznych motyli nocy w godzinach wieczornych. Możesz cieszyć się pobytem na Plitvice przez spacery, wspinaczka najwyższym szczytem, kolarstwo, wioślarstwo jezior lub na nartach. Znajduje się 16 jezior połączonych dużego jeziora zwanego Kozjak. Mała pociągi są również jednym ze sposobów na zwiedzanie Plitwickich od obszaru jest duża i łatwiej jest zobaczyć tak. Nie wszystkie obszary są dostępne, szczególnie ze względu na gęste lasy i ulgę krasowych. Zimą Plitvice jest pokryte śniegiem tak wielu miłośników narciarstwa uważają, że ich ulubionym miejscem. W pobliżu można znaleźć hotele i restauracje z uprzejmy personel, który chętnie doradzi w zakresie wyboru najbardziej pyszne specjały.

powrót do góry