Book your transfer faster and easier on our new website!
EN HR DE IT FR SV RU PL

Book your transfer now

From: select from list choose transfer start
To: select from list choose transfer destination

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50

Cele podróży

Rijeka Crikvenica Senj Opatija

Rijeka i Crikvenica Riwiera

Rijeka

taxi transfer rijeka taxi transfer rijeka taxi transfer rijeka
Rijeka i Crikvenica Riviera znajduje się w północnej części wybrzeża Adriatyku. Najważniejsze ośrodki w regionie Rijeka, Crikvenica, Novi Vinodolski i Senj. Miasta te mają znaczący dziedzictwa kulturowego, a turystyki i piękne miejsca oferują liczne możliwości uprawiania sportów i badanie natury. W Rijeka, można iść na polowanie, a także od różnych rodzajów dzikich zwierząt tam się osiedlili. Miłośnicy historii znajdą tu wiele miejsc do zwiedzania, zabytków, kościołów i zamków oraz Parku Narodowego Risnjak. Wokół miasta Rijeka można także odwiedzić mury, które niegdyś chroniły miasto przed najeźdźcami. Novi Vinodolski jest również znana z centrum miasta, zwanego Novljan co stanowiło centrum starego chorwacki rodzin arystokratycznych w 13 wieku - Zrinski i Frankopan.

Miłośnicy sportu i przygody, mają wiele możliwości, takich jak rafting na Kupa, wędkowanie w rzece Gacka, turystyka, polowania, jazda na rowerze, nurkowanie i tenis. Region znany jest z doskonałych tradycyjnych specjałów, takich jak Scamps w winorośli, ciasto Frankopan, gotowanych ryb i batuda - tradycyjny posiłek potrawa z fasoli, kukurydzy i mięsa.

Rijeka
Historia Rijeka sięga okresu celtyckich plemion, które zamieszkiwały obszar. Uważa się, że jego imię było TARSA które w Celtic oznacza - na wzgórzu w pobliżu rzeki. W okresie panowania rzymskiego miasta został nazwany Trsatica. W wieku 8 regionie była zamieszkana przez Chorwatów i oni tworzą się nowe osiedle zwane REKA (Rika) z wieżami, ulic i placów. 17 wieku to początek prosperity, kiedy miasto stało się centrum sztuki, handlu i edukacji. Jezuickiego gimnazjum powstała wtedy i był pierwszym na Adriatyku. Rijeka prawie 3 wieki pod panowaniem monarchii austriackiej, do 1918 roku. Jego wpływ znacząco przyczyniły się do jego rozwoju, architektury, edukacji i sztuki. Podczas spaceru po mieście można znaleźć wiele ciekawych zabytków, wśród których najbardziej znane to Miejski pałac, klasztor Dominikanów, pałac gubernatora, pałac sądu i resztki antycznych Castrum.

Kraljevica
Kraljevica to miasta, w pobliżu Rijeka, tylko 26 km na południe. Jest to ulubione miejsce turystów ze względu na ciekawe położenie geograficzne i wspaniałych plaż piaszczystych i kamienistych. Jest to jeden z nowszych miast nad Adriatykiem, ale nadal jest ważnym turystycznym i portu, w którym statki są budowane. Kraljevica jest otoczony lasem sosnowym, gdzie na kemping znajduje. Jest to idealne miejsce dla ludzi z powodu trudności z oddychaniem z powodu szczególnie czyste powietrze, które strumieni z pobliskich gór i bogatą roślinnością. Kraljevica jest popularnym miejscem turystycznym, który oferuje wiele udogodnień dla swoich gości: zajęcia sportowe jak żeglarstwo, nurkowanie i inne zajęcia sportowe, a dobry program latem to tylko część z doskonałą ofertę turystyczną tego uroczego śródziemnomorskiego miasta.

powrót do góry

Crikvenica

taxi transfer crikvenica taxi transfer crikvenica taxi transfer crikvenica
Miasta Crikvenica otrzymał swoją nazwę po kościół zbudowany przez chorwackiego szlachcica Nikola Frankopan w 1412 roku. Crikvenica ma świetny klimat i ponad 2500 godzin słońca. Plaże są kamieniste i piaszczyste, ale niektóre są mocowane, jak również. Ponieważ jest to stosunkowo spokojnej miejscowości, jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi oraz wszystkich tych, którzy wolą bardziej pokojowe miejsc na spędzenie wakacji. Jeśli chcesz wyjść wieczorem, znajdą Państwo wiele barów w Crikvenica, ale również odwiedzić kilka okolicznych miejscowości.

Selce
Selce to mała miejscowość turystyczna położona w zatoce, zaledwie 3 km od Crikvenicy. Jest znany z pięknej piaszczystej plaży znajduje się w centrum, podczas gdy w pobliżu znajduje się kemping i piękne kamienistej plaży. Selce ma długą historię turystycznych dzięki czemu może zaoferować swoim gościom wiele możliwości - doskonałe zakwaterowanie, obozy rekreacyjne i sprzęt do uprawiania sportów wodnych. Selce jest miły śródziemnomorskiej wioski, gdzie najczęściej będziesz usłyszeć tradycyjne pieśni dalmatyńskiej i wziąć udział w uroczystości ludowej, ale jeśli wolisz różnych rytmów, Crikvenica oferuje różne możliwości dla siebie.

powrót do góry

Senj

taxi transfer senj taxi transfer senj taxi transfer senj
Już w Antique okres, to miasto zostało wymienione w pismach greckich i rzymskich historyków pod nazwą Senia. Ze względu na położenie geograficzne w górach Velebit, zimne północne wiatry cios tutaj zimą. Latem goście mogą zrelaksować się na pięknie ułożone plaży w centrum lub na stronie zatoki Spasovac i kilka mniejszych plaż w okolicy. Latem liczne manifestacje kulturalne odbywają się tutaj, a zimą, wieczory karnawału są organizowane. Senj jest idealnym miejscem do uprawiania sportów, szczególnie jeśli chcesz turystyki pieszej i rowerowej.

Novi Vinodolski
Novi Vinodolski jest ważnym miejscem turystycznym, położony 9 km od Crikvenicy, w kierunku miasta Zadar. Jest znany z zachwycającej piaszczystej plaży otoczony lasem sosnowym i ścieżek piękny. Plaża jest idealny również dla dzieci bardzo mało więc w lecie można zobaczyć tu wiele rodzin z dziećmi. Novi Vinodolski to słynne historyczne miejsce, gdyż był centrum starej szlacheckiej rodziny Frankopan chorwacki już w 14 wieku. Jest to ulubione miejsce wielu turystów ze względu na śródziemnomorskiej atmosferze - małe domy kamienne, stare wille i piękne ścieżki. Restauracje i tawerny oferują tradycyjne potrawy, a latem liczne manifestacje odbywają się spośród których Międzynarodowy karnawał latem jest najbardziej popularny.

Karlobag
Karlobag to małe miasteczko położone 42 km wzdłuż wybrzeża, w góry Velebit. Ze względu na bliskość gór i morza, Karlobag zawsze była znana jako doskonałe miejsce dla tych, którzy szukają połączenia śródziemnomorski klimat i turystyki zimowej. To miasto może odwiedzić przez cały rok, zwłaszcza jeśli lubisz sporty zimowe ... Mianowicie, zajmuje około 5 minut jazdy aby dostać się do Baška Oštarija który jest około tysiąca metrów. Karlobag nie jest zatłoczone - jest zamieszkana przez około tysiąc mieszkańców, ale odwiedzane przez licznych turystów przez cały okrągły rok.

powrót do góry

Opatija

taxi transfer opatija taxi transfer opatija taxi transfer opatija
Opatija jest znanym ośrodku turystycznym i jest ulubionym miejscem wielu znanych osobistości. Tutaj można znaleźć liczne hotele zbudowany w 19 wieku, a niektóre z nich są bardzo luksusowe. Opatija bardzo szybko stać się miastem nad Adriatykiem z najbardziej wysokiej kategorii hoteli. Poza tym hotele są tu również luksusowych willi i hoteli rodzinnych. Zobacz rozprzestrzenia się na okoliczne wyspy Krk i Cres i zatoki Kvarner. Opatija to także miejsce, gdzie Radio festiwalu Dora - ogólnopolski konkurs na najlepszą piosenkę Europejskiej odbyć.

Ićići
Ičići jest znanym centrum sportów wodnych z około 340 miejsc do cumowania w morzu i na lądzie. Miejsce jest zdominowany przez dużych ACI Marina, który zyskał bardzo sławy nagroda nazywa się błękitną flagą. Jest to także znakomity długa plaża, gdzie można zrobić różne sporty wodne, nurkować lub grać w tenisa i wspiąć. Życie nocne w Opatija, położony zaledwie kilka kilometrów stąd.

Lovran
Lovran rozpoczął się ośrodek turystyczny w tym samym czasie, jak Opatija - w 19 wieku. W tym czasie austro-węgierskiej monarchii rozpoczął budowę ekskluzywnych hoteli i luksusowych willi. Lovran stanowi połączenie historii i nowoczesnej architektury i jest ulubionym miejscem wielu znanych osobistości. W Lovran jest zwyczaj uprawiania autochtoniczną agrarnej kultury jak wiśnie i kasztany. W Lovran są dwie plaże w centrum i innych mniejszych wzdłuż wybrzeża. Lovran jest również znany jako centrum leczenia już w okresie panowania rządu austriackiego i węgierskiego.

Matulji
Matulji znajduje się w głębi lądu półwyspu Istria, więc nie ma wyjścia na morze, ale jest bardzo blisko do Opatija tak wspaniałej zabawy i liczne happeningi latem odbywają się tylko 2 km. Matulji to mała wioska, idealna dla miłośników sportów takich jak jazda na rowerze i wspinaczkę od stokach Učka są bardzo blisko. Hosty są bardzo miłe i przyjazne i chętnie Oferujemy zakwaterowanie, a niektóre z tradycyjnych specjalności. Jest to szczególne doświadczenie, aby być tutaj w czasie uroczystości karnawałowe, gdy nosicielami dzwon gromadzą się tu ubrani w tradycyjne stroje i ogłosić, ze szczególnym rodzaju dzwonka z nadejściem wiosny.

Medveja
Medveja jest trochę kurortu w pobliżu Lovran jest latem odwiedzane przez licznych gości, głównie rodzin z dziećmi. Głównym powodem jest to, że Medveja jest bardzo spokojne i bezpieczne miejsce, gdzie dzieci mogą bawić się beztrosko. Tutaj można znaleźć kemping i wspaniały kamienistej plaży. Sklepy i restauracje znajdują się wzdłuż brzegu, a wieczorem rozrywkowych odbywa się głównie w barach plaży.

Mošćenićka Draga
Mošćenička Draga jest piękny ośrodek turystyczny położony na Opatija Rivera, zaledwie 15 km od Opatija. Liczy około 800 mieszkańców, ale w okresie letnim liczba ta wzrasta drastycznie z powodu przyjazdu turystów zagranicznych i rodzimych. Nawet mieszkańcy pobliskich miast używać do odwiedzenia Moscenicka Draga, ponieważ posiada jedną z najpiękniejszych plaż na Adriatyku.Miejscu można również znaczna liczba kwater prywatnych, podczas gdy w łodzi rybackich latem przyjeżdżają codziennie niosąc duży wybór ryb.

Volosko
Volosko jest wiosce rybackiej, zaledwie 1 km od Opatija. Jest to szczególnie na kamienne domy, bardzo blisko skonstruowane i dwie latarnie. Pojawi się w porcie sieci rybackich, podczas gdy wiele na wybrzeżu można odwiedzić restauracje i tawerny były piosenki śpiewane są Dalmacji aż do wczesnych godzin porannych. Volosko znana jest Mandrać konkurs malarstwa, która odbywa się pod koniec lata.

Sveta Jelena
Sveta Jelena jest na obszarach wiejskich, które składa się z kilku małych wiosek, 4-5 domy każdego. Tutaj znajduje się kościół zbudowany w 17 wieku - prosty kaplicy, przed którym kiedyś był cmentarz.

powrót do góry