Riwiera Split, Trogir, Omiš, Podstrana | Connecto Taxi Book your transfer faster and easier on our new website!
EN HR DE IT FR SV RU PL

Book your transfer now

From: select from list choose transfer start
To: select from list choose transfer destination

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50

Split, Trogir i Omiš Riwiera

Split

taxi transfer split taxi transfer split taxi transfer split
Split to największe miasto Dalmacji, drugim co do wielkości miasto w Chorwacji, a siedziba Split-Dalmacja. Miasto położone jest nad brzegiem Morza Śródziemnego, a konkretnie na wschodnim wybrzeżu Morza Adriatyckiego, rozprzestrzenia się centralnym półwyspie i okolicy, z jego obszaru metropolitalnego, w tym wielu okolicznych miejscowościach nadmorskich, jak również.Wewnątrzregionalnych węzeł komunikacyjny, miasto jest link do wielu okolicznych wysp Adriatyku i półwyspie Apenińskim, a także popularnym miejscem turystycznym. Split jest również jednym z najstarszych miast w regionie, i jest tradycyjnie uważane tylko ponad 1700 lat, podczas badań archeologicznych związanych z starożytnej Grecji kolonią Aspalathos określa miasto jako kilkaset lat starszy. Split jest położone na półwyspie między wschodniej części Zatoki Kaštela i Kanał Split.Wzgórza Marjan (178 m), wznosi się w zachodniej części półwyspu. Grzbiety Kozjak (779 m) i Mosor (1339 m) chronić miasto od północy i północnym wschodzie, i oddziela ją od lądu.

powrót do góry

7 Kaštela

taxi transfer kastela taxi transfer kastela taxi transfer kastela
Kaštela znajdują się w obszarze między ruinami starożytnych Salona i obrzeżach Trogir, od wybrzeża morskiego aż do Gór Kozjak. Wsie położone są wzdłuż wybrzeża zatoki Kastela. Tutaj można znaleźć ruiny starożytnych zabudowań tej daty aż do czasów prehistorycznych. Po greckiego założyli swoją kolonię na wyspie Vis (Issa) założyli Trogir (Tragurion) i Epetion (Stobreč). Uprawiali ziemi, zasadzone winogron i drzew oliwnych, które jeszcze dziś panują na polu. Z powodu inwazji Turków, zbudowali silne twierdze ochrony ludności i dóbr arystokratów z Split i Trogir. Wokół tych fortec, ludzie zaczęli budować wioski charakterystyczne dla regionu śródziemnomorskiego niskie domy z jednym lub dwóch piętrach, balkony i tawern i wąskich uliczek. Drogi między Splitem i Trogirem niemal w tym samym miejscu, jak jest dzisiaj według nazwy zhe - te roa dr. Franjo Tudjmana. Tymczasem, 7 miejscowości Kastela powstały: Kaštel Sucurac, Kaštel Gomilica, Kaštel Kambelovac, Kaštel Lukšić, Kaštel Stari, Kaštel Novi i Kaštel Štafilić.

powrót do góry

Arbanija (Wyspa Čiovo)

taxi transfer arbanija taxi transfer arbanija taxi transfer arbanija
Arbanija jest małym, ale znana wieś turystyczna położona na pięknej wyspie Čiovo, który jest połączony z miastem Trogir przez most. Cała wyspa jest znana ze swoich plaż, sosnowych lasów i licznych wiosek. Arbanija jest idealnym miejscem na wakacje dla rodzin, które chcą korzystać ze wszystkich udogodnień na ofertę turystyczną, ale także, aby ich prywatności i relaksu w odległych i zaciszne zatoczki.

powrót do góry

Duće

taxi transfer duce taxi transfer duce taxi transfer duce
Duće znajduje się w pobliżu miasta Omiš, wzdłuż wybrzeża, w dole pasmo górskie Mosor. Dawno temu to była część słynnego republiki Poljica regulowane przez hrabiego zgodnie z przepisami Statutu Poljica. Takie dziedzictwo historyczne opuścił jego szczególny wpływ na ten region, że prouds się na dobrze zachowany architektury wiejskiej. Wszystkie miejscowości z tego obszaru na płytkich, piaszczystych plaż, idealne dla małych dzieci, a także wiele mieszkań i kempingów. Można znaleźć wiele restauracji i barów wzdłuż brzegu, który jest jednym z powodów, dla których Duće jest ulubiona plaża o młodzieży Split.

powrót do góry

Dugi rat

taxi transfer dugi rat taxi transfer dugi rat taxi transfer dugi rat
Dugi Rat to miejscowość położona na wybrzeżu Adriatyku, pomiędzy Splitem i Omiš, wzdłuż Adriatyku autostrady, 15 km na południowy-wschód od Splitu i 5 km na zachód od Omiš. Jej plaże są doskonałym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi, jak również dla amatorów sportów wodnych takich jak żeglarstwo, windsurfing i narty wodne. Bliskość miast Dalmacji gwarantuje dobrą rozrywkę dla wszystkich tych, którzy chcą spędzać godzin wieczornych przy muzyce, koncerty i obserwując inne przejawy kultury.

powrót do góry

Krilo Jasenice

taxi transfer krilo jasenice taxi transfer krilo jasenice taxi transfer krilo jasenice
Krilo Jesenice to mała wioska z prywatnych domów znajduje się 15 km na południe od Splitu. Ma wiele małych kamienistych plaż, a plaże przed domy są w większości wykonane z betonu. Jest to idealne miejsce na wakacje dla rodzin z dziećmi, ponieważ nie jest park rozrywki, jak również. Krilo Jesenice ma swój urok ze względu na historię i położenie, ale jeśli wolisz wychodzenia wieczorami, miasta Omis i Split jest bardzo blisko. Jeśli lubi sport, można zwiedzić kanion rzeki Cetina i nie rafting czy trekking.

powrót do góry

Lokva rogoznica

taxi transfer lokva rogoznica taxi transfer lokva rogoznica taxi transfer lokva rogoznica
Lokva Rogoznica to ośrodek położony na Riwierze Makarskiej, znanej z pięknej kamienistych plaż. Jest to ciche miejsce z domów rodzinnych dokładnie w połowie drogi od Splitu i Omiš - 28 km w obu kierunkach. Plaże w Lokva Rogoznica są głównie żwirowe, ale jest kilka małych piaszczystych plaż, jak również. To mała wioska posiada wszystkie udogodnienia niezbędne do dobrej rodziny, wakacje, gdzie można znaleźć poczta, sklep i restauracje.

powrót do góry

Marina (Trogir)

taxi transfer marina taxi transfer marina taxi transfer marina
Marina to miejscowość turystyczna i port, położony w zatoce o tej samej nazwie, 12 km na wschód od Trogiru. W swojej zatoce można znaleźć liczne zatoczki i laguny z piaszczystych plaż i kamieniste. Znajduje się na autostradę M2, E65. Podczas silnych wiatrów małych łodzi mogą znaleźć schronienie, podczas gdy większe znajdą bezpieczeństwa na końcu zatoki, na południe od Mount Plokat. Istnieją 140 więzi dla łodzi w morze i około 100 miejsc na lądzie. Sportowców i miłośników sportów mogą pływać, nurkować, ryb lub wynająć łódź lub jacht.

powrót do góry

Medići

taxi transfer medici taxi transfer medici taxi transfer medici
Medici to niewielki ośrodek Dalmacji z tradycji turystycznej, położony nad samym morzem, 10 km od Omiš i 26 km od miasta Makarska. Można korzystać w licznych zajęciach sportowych można znaleźć w pobliżu miejsc wycieczek i zapoznania się z dziedzictwem kulturowym i historycznym regionu. Miłośnicy rozrywki wieczorem można znaleźć w Omiš i klubów nocnych i barów Makarska, które spełnią ich oczekiwania. Medici znany jest wspaniały kamienistych plaż i wysokiej jakości zakwaterowanie.

powrót do góry

Miševac (Wyspa Čiovo)

taxi transfer misevac taxi transfer misevac taxi transfer misevac
Misevac to kurort turystyczny, położony na wyspie Čiovo, bardzo blisko do starożytnego miasta Trogir. Jest znany z piaszczystych plaż i płytkie. Bays jak Duga, Tatinja i Movarštica są piękne miejsca do wypoczynku, ale również do uprawiania sportów wodnych i podwodne połowy. Cały obszar przyciąga turystów, ponieważ jest to miejsce historyczne wraz z miastem Trogir. Jedynym miejscem na wyjście w Misevac są tawern, które oferują specjały kuchni chorwackiej, ale Trogir i Split, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania dotyczące rozrywki.

powrót do góry

Nemira

taxi transfer nemira taxi transfer nemira taxi transfer nemira
Nemira znajduje się kilkaset metrów od autostrady i 3 km od Omiš, w kierunku Makarskiej. Odległość od dużego natężenia ruchu i hałasu czyni go idealnym miejscem na rodzinne wakacje. Istnieją dwa urocze żwirowe plaże i morze jest krystalicznie czyste. W Nemira można znaleźć agencja turystyczna, dwa sklepy, restauracje, pizzerie i kawiarnie. Jeśli podoba Ci się będzie w godzinach wieczornych, a następnie znajdziesz doskonałą rozrywkę w Omiš, Split i Makarska. Nemira jest właściwym wyborem dla wszystkich, którzy cenią sobie spokój, przyjemną atmosferę i żwirowe plaże w cieniu sosen.

powrót do góry

Okrug Donji and Okrug Gornji (Island of Čiovo)

taxi transfer okrug taxi transfer okrug taxi transfer okrug
Okrug Donji jest piękny ośrodek turystyczny na wyspie Čiovo, połączony z miastem Trogir z ruchomym mostem. Leży 40 km od Splitu i jest znany na wspaniałe plaże i zatoczki liczne. Jest to idealne miejsce na urlop, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, które preferują ciszę i spokój wieczorami, choć bliskość Trogiru gwarantuje doskonałą letni program, koncerty i imprezy kulturalne podczas całego sezonu. Jeśli interesują się sportem, można również znaleźć wiele możliwości uprawiania sportów na wodzie, jak również. Jeśli nie masz sprzęt, można wynająć go bezpośrednio na miejscu.

Okrug Gornji jest idealnym miejscem turystycznym dla rodzin z dziećmi. Położony 30 km od Splitu, jest to związane z miastem Trogir przez ruchomy most. Jest to popularne miejsce wielu turystów ze względu na spokój, spokój, wspaniałej przyrody, jak również piaszczyste i płytkie plaże idealne dla małych dzieci. Dla wszystkich miłośników nocnego życia, teatr spektakle uliczne, koncerty i muzyka, w pobliżu Trogiru nie nie spełnią oczekiwania najbardziej wymagających gości.

powrót do góry

Omiš

taxi transfer omis taxi transfer omis taxi transfer omis
Omiš to miasteczko słynie z burzliwej historii. To były rządzone przez piratów, którzy dzięki swojej pozycji geograficznej, regulowane Adriatyku. Wenecja walczyła zaciekle, aby go pokonać, ale ich opór był taki, że nawet papież wypowiedział wojnę przeciwko nim w 1444 roku. Mimo to, piraci Omis nie zostali obezwładnieni chociaż Turków (którzy byli głównymi zwycięzcami w czasie) zostały również zagrożenie ze śródlądowych. Omis był chroniony przez wysokie mury i najlepiej zachowany zabytek z czasów jest kościół św Piotra, zbudowany w 10 wieku.

Geograficznie, Omis znajduje się 20 postaci Splitu km, w okazałym, kanionu rzeki Cetina. Latem wielu turystów ze względu na piaszczyste plaże, ale także ze względu na rzece Cetina i wiele różnych działań, takich jak canyoning i rafting. Spływy kajakowe to bardzo popularny sport, który obejmuje spacery, wspinaczkę po skałach, pływanie w rzece i skoki, a rafting zawiera najbliższych w dół rzeki gumy ponton z pomocą instruktora. Istnieje możliwość podjęcia jazdy zajęcia w Sinj gdzie tradycyjnie Sinjska Alka odbywa się co roku w sierpniu. Jest to konkurs jeźdźców konnych na cześć zwycięstwa nad Turkami.

powrót do góry

Ostrvica

taxi transfer ostrvica taxi transfer ostrvica taxi transfer ostrvica
Ostrvica to wieś w pobliżu Omis, położone w kanionie rzeki Cetina i regularne miejsce podczas wycieczki w regionie Cetina.

powrót do góry

Pisak

taxi transfer pisak taxi transfer pisak taxi transfer pisak
Pisak jest turystycznym i wioska rybacka, która sięga do 16 wieku. Jest to idealne miejsce dla miłośników przyrody i rybołówstwa, jak również miłośników sportów wodnych. Można wynająć łódkę i zwiedzić pobliskie plaże czy podwodne połowy. Pisak ma liczne kamieniste i piaszczyste plaże dla dzieci. Są też restauracje, mały rynek i targ rybny. Jeśli chcesz wyjść wieczorem, możesz odwiedzić miasto Omiš, który ma bardzo dobry program na lato.

powrót do góry

Podstrana

taxi transfer podstrana taxi transfer podstrana taxi transfer podstrana
Podstrana jest miejscowością turystyczną i kurort w pobliżu Splitu. Posiada bogatą roślinność i czyste morze w otoczeniu malowniczych i ekologicznie zachowane, idealne do wypoczynku z dala od codziennego życia. Podstrana znajduje tylko 8 km od Splitu i Riviera jest uformowany w takich miejscach jak Strožanac, Grljevac, Sveti Martin i Mutogras, wszystkie położone wzdłuż brzegu, w pobliżu autostrady Adriatyku, co prowadzi do Omiš. Lotnisko Resnik jest w pobliżu miasta Trogir i jest 25 km od Podstrana.
Wspólnoty Podstrana rozciąga się wzdłuż wybrzeża w kierunku północno-południowy wschód, od dolnego biegu rzeki Žrnovnica na wzgórze Mutogras, zaś szerokość wynosi do Perun góry. Od Podstrana można mieć wspaniały, panoramiczny widok na morze i wyspy Brač Rozprzestrzenia się przez 6 km wzdłuż wybrzeża i są kamieniste i piaszczyste plaże, sosny i drzewa tamaryszek.

Region ten był zamieszkany przez greckiej ludności już w AD 1.century które potwierdziły wyniki na wzgórzu Mutogras. Później Illyric plemię Pituntin zajmuje tym obszarze aż do inwazji Awarów i Słowian w 7. wieku, które rzymski historyk Poloniusza Siostra wspomina w swoich pismach. W przeszłości tego regionu była polem bitwy między Chorwatami i Wenecjanie z powodu dominacji na morzu, a następnie z Turkami, a później francuskiego w 19 wieku. W kościele Saint Martin można znaleźć relikty sarkofag rzymski generał Artorius castus, który jest uważany za legendarnego króla Artura. Miał prawo miecza, - prawo do decydowania o czyimś życiu lub śmierci i cieszyli się z osiedli w Podstrana, gdzie do dziś można znaleźć resztki rzymskich kolonii.

Istnieje wiele wyników, które potwierdzają, burzliwej historii Podstrana, zwłaszcza tych, w pobliżu kościoła Saint Martin, gdzie relikty średniowiecznych grobów, nagrobków z AD 1.century i pozostałości kościoła Saint George zostały znalezione. Obecnie mieszkańcy są nadal związane z rolnictwem (oliwki, plantacje brzoskwiń, winnice ...) i turystyka. Około 2000 rodzin w tym regionie pracuje w branży turystycznej. Podstrana ma bardzo dobrą ofertę turystyczną - duża liczba rodzinne hotele, pensjonaty i apartamenty prywatne, tak w ogóle, istnieje około 1900 zarejestrowanych miejsc noclegowych. Ze względu na swoje położenie geograficzne, goście mogą wybierać spośród różnych obiektów: spacery utworów, wspinaczki i jazdy na rowerze, rafting, golf, zwiedzanie zabytków i będzie wycieczki do pobliskich miejsc wycieczek.

Na plaży można uprawiać nurkowanie, windsurfing, żeglarstwo, narty wodne i parasailing. Codzienne wycieczki, jazda konna w regionie Cetina (30 km) oraz pikniki rybne mogą być organizowane również. Po wymagających sportów, goście mogą skosztować doskonałą ofertę gastronomiczną krajowych i międzynarodowych potraw i win w restauracjach, licznych restauracji, pizzerii i barów. Życie nocne w Podstrana odbywa się głównie w barach plaży koktajl. Bliskość miasta Split i Omiš oferuje różne możliwości dla wszystkich, którzy chcą zbadać nocne życie. "Le Meridien Hotel - Lav" znajduje się w Podstrana może zaoferować sauny, baseny, kasyno, dyskoteka "w ruchu", centrum odnowy biologicznej...

powrót do góry

Poljica

taxi transfer poljica taxi transfer poljica taxi transfer poljica
Poljica jest nazwa regionu znajduje się na wschód od Splitu i rozciąga się od Žrnovnica do Blato na Cetina i Omiš. Składa się z takich miejsc jak Žrnovnica, Srinjine, Sitno Donje i Sitno Gornje, a następnie Dubrava, Tugare, Srijane, Naklice, Čisla i Gata, które były na tych samych autonomii w 13 wieku, aż do przybycia francuski ogólny Marmont. To przewodniczył liczyć który został wybrany w roku. Najbardziej znaczącym dowodem kultury sprawia, że ​​jest Kodeks Poljica.

powrót do góry

Seget donji

taxi transfer seget donji taxi transfer seget donji taxi transfer seget donji
Seget Donji jest położony w pobliżu miasta Trogir i sięga do 16 wieku, kiedy to szlachcic z Trogiru postanowił wybudować tam wieżę. Szczególny kształt prostokątny i jest całkowicie umieszczone przez położony, a Seget Gornji znajduje inlands liczne średniowieczne płyty znalazła. Jest to idealne miejsce do wypoczynku, wędkowania i nurkowania.

powrót do góry

Seget Vranjica

taxi transfer seget vranjica taxi transfer seget vranjica taxi transfer seget vranjica
Seget Vranjica jest wieś ​​położona 5 km od Trogiru i zaledwie 8 km od lotniska Resnik. Jest to lokalizacja turystycznych wyróżnia śródziemnomorskiej flory i liczne małe żwirowe plaże i kamienia. Istnieje wiele wysepek w pobliżu niż można zwiedzać podczas jednodniowej wycieczki, a restauracje i tawerny oferują bogaty wybór specjałów kuchni. Seget Vranjica jest idealny dla rodzin z dziećmi, ale jest także doskonałą bazą wypadową dla wszystkich tych, którzy chcą odwiedzić pobliskie miejsca i czerpać przyjemność z życia nocnego w Trogir i Split.

powrót do góry

Sevid

taxi transfer sevid taxi transfer sevid taxi transfer sevid
Sevid to turystyczna miejscowość w pobliżu Trogiru, idealne dla rodzin z dziećmi oraz dla tych, którzy wolą ciszę i spokój. Jest znany z pięknych plaż i czystego morza i jest ulubionym miejscem dla żeglarzy, którzy lubią odpoczywać w jej zatoczek.Niedaleko Trogiru, Primošten i Split oferuje liczne zabytki dla miłośników sztuki, jak i nocne życie, aby ich pobyt niezapomnianym.

powrót do góry

Slatine (Čiovo)

taxi transfer slatine taxi transfer slatine taxi transfer slatine
Slatine to lokalizacja znajduje się na wyspie Ciovo, tylko 7 km od miasta Trogir. Jest to mały port, ale również idealnym miejscem dla wszystkich tych, którzy chcą uciec od szaleństwa w życiu miasta. Drzewa oliwne, winnice i piękne kamieniste i skaliste plaże są najbardziej charakterystycznych cech tej turystycznym.

powrót do góry

Stobreč

taxi transfer stobrec taxi transfer stobrec taxi transfer stobrec
Stobreč to zabytkowe miasto, zbudowane na terenie dawnego Epetion wsi, na półwyspie znajduje się 5 km od Splitu. Fort Klis kilku kilometrów jeden z najpiękniejszych i najbardziej znaczących miejsc do obrony przed Turkami. Canyon Cetina jest blisko, tylko 20 km, i to jest idealne do spacerów i uprawiania sportu. Stobreč jest bardzo popularnym miejscem dla turystów z powodu długiej, piaszczystej plaży i doskonałą ofertę żywności. Istnieje wiele restauracji i barów, idealne na wieczorne spacery wzdłuż brzegu, natomiast okolicach Splitu i Omis oferuje wiele możliwości rozrywkowych.

powrót do góry

Stanići

taxi transfer stanici taxi transfer stanici taxi transfer stanici
Stanići jest małym, ale bardzo popularne miejsce na chorwackim wybrzeżu, ciekawe świata turystów szeroki, ponieważ jego piękna, położenie geograficzne i piękne plaże żwirowe. Jest to idealne miejsce do wypoczynku i rodzin z dziećmi, a jedyną wadą jest to, że są tylko 2 sklepy. Goście w tym przypadku trzeba iść do miasta Omis, zaledwie 1o km, w przypadku mają żadnych dodatkowych wymagań. Dzięki szczególności położenie geograficzne podobny do kaskady, zwiedzający mogą podziwiać wspaniały widok na morze i wyspy Brač. Wszystkie mieszkania w Stanici są nowe i nowoczesne i rodzaju właścicieli i przyjazny.

powrót do góry

Sumpetar

taxi transfer sumpetar taxi transfer sumpetar taxi transfer sumpetar
Sumpetar to wieś na Omis Riwiera że rozciąga się zaledwie 15 km2. Jej historia sięga okresu Republiki Poljica, ponieważ był jednym z jej składników. Leży 15 km od Splitu i jest znany na zachwycającej piaszczystej plaży o nazwie Duće, który rozprzestrzenia się na 4 km.

powrót do góry

Trogir

taxi transfer trogir taxi transfer trogir taxi transfer trogir
Trogir został nazwany od greckiego słowa Tragos co oznacza, kozy, ponieważ było wiele w tym regionie. To była zamieszkana przez Greków już w 3 wieku przed Chrystusem. Istnieje wiele zabytków, które sięgają do okresu kolonizacji greckiej, z których najważniejszym jest Kairos - boskości dobry moment, od 3 wieku pne. Później Rzymianie mieszkali w mieście, aż do powstania państwa chorwackiego w 9 wieku, kiedy Trogir zyskał autonomię i trzymał go do czasu przybycia Wenecjan w 15 wieku.

Trogir jest także nazywany miasto-pomnik, ponieważ zachował swój średniowieczny rdzeń, jak również liczne zabytki, takie jak katedra św Wawrzyńca, drzwi Radovana, Klasztor Dominikanów, sąd księcia z 13 wieku, kolekcji dzieł sztuki z 15 wieku i figura świętego Jana , patronowi miasta. Trogir jest pod ochroną UNESCO i jest popularnym celem wielu turystów ze względu na jego piękno, historię znaczące i interesujące położenie geograficzne (leży na małej wyspie połączonej z lądem mostem ruchomym). Istnieje wiele plaż, jak również dobry program latem w godzinach wieczornych, które zajmują interesie każdego zwiedzającego.

powrót do góry

Vinišće

taxi transfer vinisce taxi transfer vinisce taxi transfer vinisce
Vinisce to miejscowość na Riwierze Trogiru, usytuowany w pięknej zatoce znanej z piaszczystych plaż. Jest to idealne miejsce dla wypoczynku i relaksu, ale także idealne miejsce dla rybaków i badaczy morza. Vinisce jest miejscem, z restauracji, pizzerii i sklepów i jest idealny dla rodzin z dziećmi oraz dla ludzi, którzy chcą odpocząć w konserwowany naturalnie środowiska.

powrót do góry

Žedno (Čiovo)

taxi transfer zedno taxi transfer zedno taxi transfer zedno
Žedno jest bardzo niewielkie miasteczko położone na kontynencie wyspy Ciovo i ma tylko 110 mieszkańców. Wyspa Ciovo jest podłączony do Trogiru przez most ruchomy i jest idealnym miejscem do odpoczynku od codziennego życia miasta. Žedno znany jest z małego kościoła św Mauro, który pochodzi z 4 wieku pne.

powrót do góry